MojAndroid

Jedná sa približne o 85 aplikácií, ktoré si do svojho smartfónu s Androidom nainštalovalo vyše 9 miliónov používateľov. Malo sa jednať o rôzne hry, simulátory, TV ovládače a podobne. Tieto aplikácie obsahovali adware, ktorý bol schopný zobrazovať reklamy na celom displeji, z čoho získali vývojári celkom slušné tržby.

Spoločnosť Google na to okamžite reagovala a aplikácie z Google Play vymazala. Zrušiť notifikácie a reklamy, ktoré aplikácie obsahovali, nebolo jednoduché. Po zatvorení jednej reklamy totiž vyskočila ďalšia a tak ďalej. Niektoré z nich dokonca obsahovali tlačidlo na ich vypnutie. Používatelia naň klikli, avšak vtom sa objavila ďalšia reklama. Keď sa už konečne podarilo aplikáciu zatvoriť, stále bežala na pozadí a v rozpätí 15 – 30 minút vyskakovali ďalšie a ďalšie reklamy.

Veľmi obľúbenou bola aplikácia Easy Universal TV Remote, ktorá dosiahla vyše 5 miliónov stiahnutí. Táto aplikácia reálne nefungovala a neponúkala nič iné, okrem spomínaných reklám. Používateľov neodradili ani zlé hodnotenia v Google Play a aj tak si ju nainštalovali.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Malware RottenSys napadol 5 miliónov Android zariadení. Máte ho aj vy? | NÁVOD
Náš tip
Pozor na tieto aplikácie v obchode Google Play, obsahujú malware
Náš tip
Avast: Niektoré nové Android telefóny majú predinštalovaný malware
  • Lendo

    😂🤣

  • SeppWinkler

    Tak, existuje aj možnosť, že ide o milovníkov reklám a sledovanie TV Narkóza, TV Hnoj im nestačilo, jednoducho chceli mať svoju reklamu stále pri sebe :-D

+