MojAndroid

Mobilné internetové pripojenie v našich zariadeniach znamená pre množstvo užívateľov ušetrené peniaze za SMS-správy. Pomocou internetu je možné lacno a rýchlo komunikovať s ľuďmi po celom svete. Najväčšia nevýhoda tohto spôsobu komunikácie je najmä obmedzenie pripojenia v menej obývaných zónach alebo v zahraničí, kde sú poplatky za prenesené dáta často príliš vysoké. Rovnako drahé je aj telefonovanie do zahraničia, hoci tieto ceny neustále klesajú. Úplne zadarmo je ale tzv. “prezváňanie” a informácia o zmeškanom hovore. Presne túto technológiu využili vývojári pri vytváraní aplikácie Ringtext.

Aplikácia používa k odosielaniu správ XMPP protokol. Umožňuje nastaviť až 100 rôznych správ, ktoré je možné zadarmo odoslať odkiaľkoľvek, kde máte pripojenie k sieti operátora. Počas odosielania správy pritom budete počuť rovnaký tón vyzváňania v reproduktore, ako keď skutočne telefonujete. Po jednom či dvoch zvoneniach sa však hovor automaticky zruší a adresátovi je doručená správa úplne zadarmo. Ide o veľmi užitočný nástroj a hoci je aplikácia ešte iba v beta verzii, v našom testovaní obstála úspešne.

ringtext-1 ringtext-2 ringtext-3

Keďže aplikácia využíva netradičnú funkciu, ktorá môže byť užívateľom podozrivá, často sa na obrazovke objavia vysvetľujúce informácie. Stane sa to aj pri prvotnom nastavení aplikácie, kedy je potrebné zadať vašu mailovú adresu pre prípad obnovenia údajov v budúcnosti. Počas nastavenia bude tiež uskutočnený hovor, ktorý ale ani v tomto prípade nebude spoplatnený, keďže druhá strana nebude odpovedať. Takouto cestou služba zaregistruje vaše číslo a aj počas tohto telefonátu sa na obrazovke objaví objasňujúca informácia.

ringtext aplikacia test 1 ringtext aplikacia test 2 ringtext aplikacia test 3

Samozrejme, ide iba o beta verziu aplikácie a určité nepríjemnosti sa vyskytnúť môžu, aj keď je to veľmi nepravdepodobné. My sme počas testovania žiadne problémy nemali. Aplikácia má elegantné prostredie, ktoré síce nie je vždy intuitívne, no odosielanie správ a pridávanie kontaktov je bezproblémové. Samozrejme, pre správne fungovanie služby je potrebné, aby mali aplikáciu nainštalované obe strany. Pre komunikáciu je potrebné, aby jedna strana najskôr poslala pozvánku pre pridanie do kontaktov druhému užívateľov a až potom je možná bezproblémová konverzácia. Ringtext je veľmi zaujímavé riešenie pre komunikáciu zadarmo aj zo zahraničia. Obmedzené množstvo správ je síce trochu limitujúce, no základnú komunikáciu zvládne aplikácia bez problémov. Stiahnuť si ju môžete zadarmo z obchodu Play, prípadne viac informácií si môžete prečítať v téme na fóre XDA.

Verzia: 2.0.25
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.25
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: XDA

8.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+