Zrejme už každý z vás zažil na vlastnej koži nie príliš presvedčivý plynulý chod vášho Android zariadenia. Dôvodom môže byť malá kapacita operačnej pamäte RAM, respektíve jej vysoké vyťaženie počas bežných úkonov. Hoci sa toto snažia výrobcovia zmeniť neustálym navyšovaním kapacity RAM, pričom sa im to aj darí, mať v smartfóne aplikáciu, ktorá dokáže strážiť vaše aplikácie bežiace na pozadí a v prípade potreby ich vypínať/zapínať, nie je nikdy na škodu. A práve takýmto titulom RAM Manager Free je.
Správca operačnej pamäte RAM pritom nepracuje na žiadnej prevratnej technológii, veď tento správca sa snaží odstrániť pomalé reakcie a stagnujúci výkon z vášho zariadenia pomocou preddefinovaných profilov, ktoré následne vyhodnotia, čo všetko potrebujete mať pri danom úkone zapnuté. Nepotrebné aplikácie a procesy bežiace na pozadí RAM Manager Free následne sám vypne, čím dokáže získať zo smartfónu maximálny výkon a plynulejšie reakcie.
Aplikácia pritom prichádza hneď s niekoľkými rôznymi profilmi, ktoré si samotný používateľ zapína a upravuje podľa vlastných požiadaviek. Nájsť tu môžeme napríklad mód na bežné používanie, kedy telefón nepotrebuje zabrať naplno, ale aj takzvaný Hard Gaming, pri ktorom sa inteligentné zariadenie potrebuje plne sústrediť na náročný herný titul. Hráč si pritom môže v aplikácii nastaviť nielen to, či bude nepotrebný úkon na pozadí bežať, ale aj to, koľko z operačnej pamäte RAM bude ukrajovať. V praxi to teda znamená, že RAM Manager Free sa pokúsi takéto procesy vypínať, respektíve nechá aktívne len základné aplikácie.
Boze vy ste ale tragedi… pred pol rokom napisete clanok “Prečo nepoužívať task killery a čističe RAM v Android zariadeniach” a teraz toto. Tak sa uz dohodnite medzi sebou :-D
toto nieje klasicky task killer, ale ram manager. dokaze spravovat ram aj opacnym sposobom nez zabijat aplikacie na pozadi, ked si nastavis multitasking. cize bude drzat na pozadi co najviac aplikacii a ram vyplni uzitocne. Ty tragede :D
No lebo si to Android system nerobi sam ze?… naco tam srat este dalsi ram manager?!
No tu ide o to že si môžeš sám zadefinovať ako má pracovať…kde u systému je to automatické a preddefinované…sú ľudia čo to chcú tak tu sú ľudia čo im to ponúkajú…tak kde je problém ?
Problem je vzdy medzi klavesnicou a stolickou… ;)
dosli argumenty?
No to som si všimol len som ťa nechcel uraziť ;-)
No pretoze viacej pasikov, viacej adidas! To nevies? :-)
Presne to mi napadlo:D dostrihani su asi:D
Asi tak. Ak si niekto mysli ze dokaze spravovat operacnu pamat lepsie, ako memory-scheduler ktory ma system v sebe, tak sa bohove myli…
Inak vzdy sa dobre bavim na blbcoch ktori sa vytesuju ze kolko maju volnej pamate. Obvykle sa ich pytam, ci aj doma maju vsetok nabytok natrieskany v jednej miestnosti, aby mali ostatne izby volne…
Niekedy staci pustit napr. FB a na pozadi prehravac hudby, a system si ukonci prehravac hudby… Na inych OS to predsa tiez nezacne ukoncovat aplikacie na pozadi, ak dojde RAMka…
Tomu ver, ze dokaze. Napr. tento:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rs.autokiller
A co sa tvojho prikladu tyka, tak je hlupy nakolko to co ty opisujes, tak na takom principe funguje defragmentacia. Spravne a nemozes sa smiat nikomu, kto ma vzdy iba tolko nabytku, aby kedykolvek mohol kupit novy kus.
Ale samozrejme! to si skratka daky chlapek povie, ze pozna jadro linuxu lepsie, ako vsetci vyvojari. No a teraz tu o cervenej ciapocke, tu mam najradsej!
:-D
Rovnako hlupy argument, znova. Ak by boli vyvojari vyrobcov mobilov najmudrejsi a najlepsi tak by weby ako xda developers nemali ani sancu vzniknut. Dokonca aj na xda je kopec scriptov, ktore lepsie spravuju ram ako tie od googleu. Je mnozstvo zariadeni, ktore len vdaka xda je mozne plnohodnotne vyuzivat. Ty tusim prislis veris na autority. Veris zrejme aj na rozpravku, ze byrokrati dokazu najlepsie vies ‘spolocnost’.
Kri, ty budeš asi nejaký IT špecialista. Killovanie processov nieje spravovanie ram, na XDA developer sú skripty ktoré fungujú presne na princípe ako táto appka a to že nastavujú memory scheduler ktorý má android v sebe, aby killoval appky skôr/neskôr po ich opustení. Ramka je na to aby bola plná pretože je to okrem registrov v cpu najrýchlejšia pamäť v mobili. Iba windows potrebuje voľnú ram na to aby nesekal no to nieje prípad linuxu.
Ziadny os nepotrebuje tolko volnej ram ako android, je to smutne konstatovanie ale je to tak.
Android nezvlada spravovat RAM. Casto neukoncuje spravne opustene apky, pri lollipope sa stava, ze ukonci beziace apky na popredi. Ze to nie je osetrene dokazuje fakt, ze po zaplneni RAM ides spustit svoju apku a cakas, kym system killne cast tych predchadzajucich. A mas tu miesto svizneho systemu lag ako brno.
Ja tvrdim, ze nikdy nie je dost volnej ram. Vsak bez dostatocneho mnozstva volnej RAM ani nemozete riadne multitaskovat, ani neviete, ktory proces ci apku vam system ukonci. Necha bezat chujovinu, ktoru nepotrebuje ani system ani vy a ukonci to co vy prave potrebujete a to len preto, ze to ma vyssiu prioritu.
Tento clanok mi dobre padlo lebo ked na S4-ke dostanem hovor zatvori hru na pozadi -.- A naco preboha pri 2GB ram…
lebo samsung a 1,95 GB spustenych sprostosti na pozadi :D ja mam nexus 5 a mozem mat pustenych aj 5 hier a nezatvori sa ziadna a tiez mam 2 GB RAM :D
Mno ale mám medzi 1,10-1,35GB stále, ajtak zatvorí. A prvý telefón bol na multitasking, rozdelenie obrazovky a niiiiič…
presne to ma napadlo
A napisat ste nemohli ze treba busybox a root ?#
Práve nadtým sa znervôzňujem -.- Mohli napísať!!!
A keď som spravil a dal tam že More Multitasking… Prosím kúpte PRO version -.- No chodte do…
A čo tak to aj otestovať predtým ako o tom programe niečo napíšete?
Prosím vás! prestatne sem dávať články na takéto nezmyselné aplikácie
Prosim poradte ludia ktora aplikacia je uplne TOP na optimalizaciu cistenia tak ??
To, že Android tvrdí, že si vie spravovať pamäť sám najlepšie neznamená, že to naozaj vie. Práve naopak, myslím si, že túto oblasť vôbec nezvláda a samotný systém robí viac škody, ako osohu. Mne nejde o to, mať kopu voľnej pamäte, ako mnohým iným používateľom. Ide mi o nezvládanie nasledujúcich situácií:
1) Systém ukončuje aplikácie podľa vlastnej vnútornej “mágie”, takže sa stáva, že apka, ktorú nechcete mať otvorenú je veselo stále v pamäti, ale zelený panáčik s chuťou ukončí apku, ktorú potrebujete aby bežala, hoc v nej aktívne nepracujete.
2) Systém nevie ukončiť apku na základe želania používateľa, ktorý môže mať iný dôvod, napríklad bezpečnosť, alebo len nechce, aby apka stále bežala na pozadí lebo vie, že ju týždeň nepoužije. Jasne, cez správcu aplikácií a ukončenie, ale prečo by to nemohlo byť jednoduché, ako vo win, krížik, alebo položka menu (česť niektorým vývojárom, ktorí to do menu pridajú).
3) Od 5.0 veľmi netransparentné menu posledných aplikácií, vlastne ho nemožno zmazať a časom je z neho nepoužiteľná blbosť so stovkou položiek.
4) Nemožnosť spravovať apky čo im drzáci vývojári pridali funkciu spustiť po štarte, hoci ide o apku, ktorú spustíte raz za dva týždne.
A dalo by sa pokračovať.