MojAndroid

V poslednom čase vybuchol Obchod Play rôznymi aplikáciami na vyriešenie vašich problémov s komármi. Znie to naozaj lákavo, keď si nemusíte kupovať žiadne repelenty a otravné piskľavé komáre môže odplašiť niečo tak bežné ako smartfón. Funguje to však aj naozaj? Na to sme sa rozhodli prísť.

Aplikácie sa spoliehajú na “nepríjemné frekvencie” zvuku

Určite ste sa hneď po prečítaní úvodu začali zamýšľať nad tým, ako asi taká aplikácia funguje. Ak vám napadlo, že to asi bude pomocou zvuku, nie ste prví. Aj samotní vývojári aplikácií proti komárom sa na to spoliehajú. Aké sú teda ideálne frekvencie?

aplikacie proti komarom
Niektorí ľudia sa domnievajú, že zvuk na vysokej frekvencii dokáže komáre odplašiť

Ľudia sa domnievajú, že ide o zvuky na frekvencii niekde medzi 20 kHz až 100 kHz. Tieto frekvencie už dospelí ľudia nepočujú, niektoré deti počujú až do 30 kHz. Optimálne výsledky ale ľudia hlásili v momente, keď zvuk nastavili na 17 kHz. A čo na to hovoria vedecké výskumy?

Radšej si kúpte repelent

Vedecké závery sú jasné: zvuk na akejkoľvek frekvencii nemá žiadny vplyv na to, koľko krvi z vás komáre vycicajú. Jeden výskum dokonca prišiel so záverom, že komáre pri takýchto zvukoch pichali a cicali ešte viacej. Takže nech sa vývojári aplikácií snažia koľko len chcú, aplikácie na komáre jednoducho nemajú vplyv.

aplikacie proti komarom
Vojnu s komármi skôr ukončí overený repelent podľa vlastného výberu

Rada pre vás teda je, aby ste, v prípade, že s krvilačnými potvorami vediete vojnu už celý mesiac, radšej zašli do drogérie a kúpili si poriadny repelent. Pri militantov môže byť riešením granát, ale najprv si vypýtajte schválenie od susedov :) V každom prípade aspoň už viete, že váš smartfón riešením nie je. A aké sú vaše skúsenosti? Napíšte nám o nich do diskusie pod článkom! Ak ste našli appku, ktorá funguje, určite nám o nej dajte vedieť, nás komáre v poslednom čase trápia tieť. Na záver tu ešte máme niečo na pobavenie…

aplikacie proti komarom

1.7.2019
Zdroj: Endmosquitos.com
 • Peter Kmec

  Aplikácia proti komárom…
  Svet ide do s*ačiek -> Skrátka, ten prípad, kedy už náraz asteroidu neberieme ako katastrofu, ale ako riešenie :D

 • No Name

  Presne tak.Toto vyrieši už len asteroid

 • troll

  uhorkova sezona chalani?

 • ARB

  Granát nepomôže. Lepší je plameňomet. Pre militantné citlivky a padavky spravidla v prímači je vhodné použiť humánny nevinný prostriedok od civilistov – včelársky dymák naplnený vysušeným a zapáleným práchnom, pozor! Nepomýliť s black powder. Čiernym strelným prachom. Ten patrí do predovky! Do dymáka a na komáre je lepšie použiť práchno zo zotletého dreva a vysušenú veľkú rastlinu so žltými kvietkami – vratič. Táto zapálená dvojkombinácia na smrť vystraší a odpudí nie iba komáre ale aj ostatných členov domácnosti, susedov nad vami aj pod vami. Záleží ako bude fúkať vánok v paneláku.

 • peto166

  Ale mňa nezaujímaju nejaké vedecke štúdie.. ja scem, aby ste chytili ale 10 komárov dali ich do jednej bednicky do stredu a jednu bednicku vpravo a jednu vľavo, prepojte ich dajakym potrubím, do oboch bedniciek po bokoch strcte ruky s tým, že v jednej ruke budete mať telefon s aplikáciou.. a uvidíme, či pôjdu cecat k tej, v ktorej nieje telefón s aplikáciou, alebo naopak.. 👍🤪🖕🤯

  • Petrík

   To je pravda. Ale ako chitit 10 komárov

   • aa

    alebo staci ist na miesto niekde k vode kde je vela komarov najskor bez mobilu a potom s mobilom a pustenou apkou a pocitovo sa bude dat povedat ci to funguje alebo nie

+