MojAndroid

Drahšie smartfóny v dnešnej dobe ponúkajú skutočne široké portfólio efektov, čo sa fotografovania týka. Ani fotka z menej kvalitnej šošovky ale nemusí byť zlá. Možno to chce len jej následné úpravy v grafickom editore.  Ten dokáže zmeniť fotku na nepoznanie, od zmeny farby, odtieňa, či rozmazania pozadia, až po vyretušovanie pleti a podobne. Ktorý je ale najlepší? V Obchode Play ich totiž nájdeme niekoľko desiatok. Ale len pár je skutočne kvalitných. Hoci v redakcii využívame rôzne typy editorov obrázkov, alebo ak chcete grafických editorov, nikdy nepokryjeme dopyt, ktorý vytvoríte vy, naši čitatelia.

Preto sme sa pýtali na názory aj vás, čitateľov. Dodatočne by sme sa vám chceli poďakovať za všetky tipy, ktoré ste nám zaslali prostredníctvom formulára, ale aj zanechali v komentároch pod článkom. Bolo ich skutočne požehnane a veríme, že v druhej časti rubriky Aplikácie pre môj Android: Úprava fotografií sa ocitnú tie najlepšie aplikácie, ktoré sa do nášho výberu nezmestili. Prajeme príjemné čítanie! 

objektív

Pixlr Express

Pixlr Express patrí bezpochyby medzi jeden z najvyhľadávanejších editorov. Práve na tento program nám prišlo najviac tipov, čo svedčí o jeho obrovskej popularite. Aplikácia ponúka veľké množstvo úprav obrázkov, tvorbu koláží, či možnosť uložiť obrázok v plnom rozlíšení. Na používanie je veľmi jednoduchá, rýchla a intuitívna, zároveň sa v nej ale dajú dosiahnúť veľmi zaujímavé výsledky. Pixlr Express je navyše dostupná v Obchode Google Play úplne zdarma.

pixlr express pixlr express2

Čitateľ Juraj Škodler napísal: 

“Z môjho pohľadu najlepšie “fotomrvítko”. A navyše je zadarmo, čo je na takto kvalitnú aplikáciu až podozrivé. Veľa možností úprav, veľa filtrov, možnosť tvorby koláže a hlavne, na rozdiel od mnohých aplikácií ktoré sú zadarmo, ponúka možnosť uložiť výsledné umelecké dielo v plnom rozlíšení originálu a nie len “320×240″, ako niektoré kolegyne aplikácie.”

Plusy Mínusy Čitateľ
Veľa filtrov; možnosť tvorby koláže; ukladanie obrázku v plnom rozlíšení originálu. Nič. Juraj Škodler
Zaujala ma hlavne efektami, ktoré si môžete časom dopĺňať o ďalšie a ďalšie a obrovským výberom. Odporúčam! ;) Nič. Marek Weinbach
Je veľmi jednoduchá, intuitívna a rýchla na používanie, zároveň sa v nej ale dajú vytvoriť veľmi zaujímavé výsledky. Nič. Matej Čerman
Verzia: 3.2.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.8
Aktuálna cena: Zdarma

 

Snapseed

Snapseed je ďalšou skvelou aplikáciou, ktorá “spraví z vašej fotky fotku”. Ponúka zaujímavé prostredie a jednoduché ovládanie, v kombinácii s viacerými manuálmi sa na obtiažnosť sťažovať nemôžete. Okrem toho ponúka, už tradične, veľké množstvo efektov, veľa rôznych filtrov, množstvo nastavení a podobne. Azda najzaujímavejšou funkciou Snapseed je HDR.  Na tvorbu koláží tu však zabudnite. Aj túto aplikáciu si navyše môžete stiahnuť úplne zdarma.

 Snapseed Snapseed2

Čitateľ Marek napísal: 

“Čo sa týka aplikácie zadarmo na úpravu fotografie, považujem túto za najkomplexnejšiu a jej intuitívne prostredie je proste za desať bodov z desiatich. Pár aplikácií som vyskúšal, ale vždy som sa vrátil k tejto. Úprava fotografií je pár jednoduchými pohybmi vybavená a nemusíte sa zdržiavať rôznym nastavovaním. Podporuje momentálne tak obľúbený HDR efekt, ktorý z vašej fotky urobí ´obrázok´.”

Plusy Mínusy Čitateľ
Jednoduché ovládanie s vysvetlivkami; prehľadné prostredie; mnoho funkcií, ako napr. HDR, Tilt-Shift a mnoho iných; veľa rôznych filtrov; mnoho nastavení jednotlivých efektov, nie len prednastavené hodnoty; cena. Asi nič. Lukáš Lešo
Podporuje HDR; ovládanie je skutočne intuitívne. Nič. Marek
Je od Google, to mne stačí. :) Nič. František Nagy
Hľadal som app, ktorá by dokázala spraviť efekt DRAMA, táto má na to skvelé nastavenia. Chýba mi v nej možnosť koláže, teda viac fotiek v jednej. Ľuboš Beňo

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Perfectly Clear

Ak hľadáte šikovný editor pre úpravu fotografií a nebude pre vás problém si zaň aj zaplatiť, potom by pre vás mohol byť Perfectly Clear ako stvorený. Jediným dotykom dokážete zmeniť nekvalitnú fotografiu na hotové umelecké dielo, a to pomocou veľkého množstva efektov, rámčekov, filtrov a podobne. Jedinou nevýhodou môže byť cena, ktorá sa zastavila v Obchode Google Play na čísle 2,08 €.

Perfectly Clera Perfectly Clera2

Čitateľ Vladimír Krchňák napísal: 

“Platený editor pre rýchlu úpravu, prípadne opravu fotografií. Hlavnými výhodami tejto aplikácie je možnosť aj z nekvalitne urobených snímok urobiť fotografiu na slušnej úrovni. Osobne sa mi podarilo zachytiť bez blesku tmavé tváre (skôr siluety tvárí) do protisvetla západu slnka. Cez Perfectly Clear bola nepodarená fotografia opravená jediným dotykom.”

Plusy Mínusy Čitateľ
Z nekvalitných fotografií dokáže spraviť fotku na profesionálnej úrovni. Nevýhodou je cena 2, 08 €, ale sem-tam je aplikácia v akcii za nižšiu cenu. Vladimír Krchňák

Verzia: 4.3.6
Aktuálna cena: 3,39 €
Verzia: 4.3.6
Aktuálna cena: 3,39 €

Little Photo

A máme tu ďalší obľúbený editor. V tomto si opäť môžete pridať veľké množstvo efektov, zmeniť kontrast, zmeniť motív a mnoho ďalšieho. Little Photo však slúži aj ako aplikácia fotoaparátu. Ponúka široké spektrum efektov, s ktorými sa dokážete vyhrať, k prostrediu však mám drobné výhrady. Pripadá mi neprehľadné a ťažko sa v ňom orientuje.

Little Photo Little Photo2

Čitateľ Maxim Šmajda napísal: 

“Aplikácia slúži hlavne na pridávanie efektov, zakladané úpravy fotiek, ale aj ako aplikácia fotoaparátu. Obľúbil som si ju, pretože ponúka véééľmi veľa efektov, ktoré sú dosť kvalitné.”

Plusy Mínusy Čitateľ
Ponúka veľmi veľa kvalitných efektov. Nevýhodou je nekvalitne spracované prostredie (neprehľadnosť). Maxim Šmajda
Verzia: 7.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 7.3.0
Aktuálna cena: Zdarma

 

Photo Editor

Photo editor je jednoduchý editor na úpravu fotografií. Okrem iného si tu môžete zmeniť ich odtieň, kontrast, sýtosť, jas a mnoho ďalšieho. Ďalej môžete zmeniť veľkosť fotky, pridať efekty, rám, obrázok orezať, otočiť a tak ďalej. Photo Editor ponúka skutočne široké spektrum možností úpravy a teda oprávnene uzatvára rubriku Úprava fotografií. V Google Play si ho môžete stiahnuť úplne zdarma.

Photo Editor Photo Editor2

Čitateľ Jožko Mrkvička napísal: 

“Jednoduché, ale funkčné GUI (Graphical User Interface – Grafické užívateľské rozhranie, pozn. red.), obsahuje všetky najpoužívanejšie funkcie.”

Plusy Mínusy Čitateľ
Všetky najpoužívanejšie funkcie; malá veľkosť aplikácie (iba 2,1 MB); zadarmo Nič. Jožko Mrkvička

Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma

18.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+