MojAndroid

Aj v roku 2015 vám budeme prinášať seriál Aplikácie pre môj Android. Pôjde o výber tých najlepších titulov z obchodu Play, ktoré patria do určitej kategórie. Tento rok opätovne obnovíme tradíciu dvojitých výberov – najprv vám prinesieme svoje tipy, teda “výber redakcie” a následne zverejníme článok, v ktorom budete môcť hlasovať za aplikácie, ktoré používate vy, a ktoré by ste odporučili ostatným používateľom. Prvú časť seriálu v roku 2015 venujeme prehrávačom hudby. 

Výber redakcie

PowerAMP

Jedným z najobľúbenejších prehrávačov pre Android je PowerAMP. Ide o titul, ktorý sa v obchode Play nachádza už niekoľko rokov a jeho developeri aktívne pristupujú k aktualizáciám a praktickým zmenám. Najnovšia verzia tohto prehrávača ponúka podporu pre takmer všetky používané formáty, prehľadné prostredie rozdelené do niekoľkých kategórií či ekvalizér.

Všetky funkcie si môžete vyskúšať v trial verzii po dobu 7 dní, potom si budete musieť zakúpiť platenú verziu aplikácie za 3,99 EUR. Ak to ale s prehrávaním hudby na vašom mobile či tablete myslíte vážne, túto jednorázovú investíciu nebudete ľutovať. Samozrejmosťou je dostupnosť množstva skinov a widgetov, ktoré si môžete umiestniť na plochu vášho Android zariadenia. Viac vám o tomto prehrávači hudby napovie nižšie priložené video.

Výhody

+ množstvo funkcií

+ podpora množstva formátov

+ prítomnosť ekvalizéru

Mínusy

– vyššia cena za platenú verziu,

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

doubleTwist

Mojim osobným favoritom tohto výberu je aplikácia doubleTwist. Používam ju najmä kvôli prehľadnému prostrediu a bezproblémovému prehrávaniu formátov mp3 a flac, ktoré mám vo svojej hudobnej zbierke. Páči sa mi tiež prostredie aplikácie a jeho logické usporiadanie, pričom neoceniteľnou súčasťou aplikácie je aj ekvalizér (pro) a widget na plochu.

Aplikácia doubleTwist je sama o sebe dostupná bezplatne. Jej PRO verziu získate zakúpením licencie, prípadne si môžete nainštalovať niektorý z ďalších titulov tohto vývojárskeho štúdia a získať len niektoré platené funkcie. Medzi ne patrí ekvalizér, funkcia AirSync (bezdrôtová synchronizácia hudby s PC), AirPlay (bezdrôtové prehrávanie hudby), podpora pre DLNA, hľadanie grafiky pre albumy či odstránenie reklám pri podcastoch. Áno, v aplikácii doubleTwist môžete počúvať aj svoje obľúbené zvukové vysielania. Zaujímavou funkciou tejto aplikácie je aj Magic Radio. O nej vám viac napovie video nižšie.

Výhody

+ prehľadné prostredie

+ funkcie dostupné v bezplatnej verzii

+ podpora podcastov

Nevýhody

– v bezplatnej verzii aplikácie sa dá ako domáca obrazovka zvoliť iba zoznam s albumami

Verzia: 3.1.4
Aktuálna cena: Zdarma

Hudba Play

Základná aplikácia na prehrávanie hudby od Googlu má taktiež svoje kvality. Okrem integrácie obchodu Play, ktorý u nás podporuje aj predaj hudby, ponúka táto aplikácia veľmi praktické prostredie a podporu pre širokú škálu formátov. Výhodou je tiež integrácia účtu Google, pomocou ktorej sa vám do zariadenia synchronizuje automaticky hudba pridelená k vášmu účtu.

Samozrejmosťou je aj dostupnosť widgetu či ovládania na zamknutej obrazovke, ktoré je súčasťou všetkých aplikácií, ktoré som doteraz spomínal. Hudba Play je samozrejme dostupná bezplatne a pokiaľ sa nenachádza vo vašom Android zariadení, tak si ju môžete stiahnuť pomocou odkazu na obchod Play nižšie.

Výhody

+ jednoduchosť

+ dostupnosť zadarmo

+ integrácia Google účtu

Nevýhody

– menej funkcií ako iné prehrávače

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

jetAudio

Veľmi dobre spravoaným prehrávačom hudby je aj aplikácia JetAudio. Ide o port Windows aplikácie pre Android zariadenia, ktorý ponúka bohatú funkčnú výbavu. Prehrávaču jetAudio nechýba široká podpora hudobných formátov, 32 profilov ekvalizéra ani pokročilé možnosti pre prehrávanie skladieb v slučkách či playlistoch. Poteší tiež prítomnosť až 14 widgetov.

Pokročilých používateľov potešia tiež rôzne témy prehrávača, podpora pre vyhľadávanie videí na YouTube, možnosti zdieľania na sociálne siete či časovač vypnutia. Prehrávač jetAudio je možné ovládať aj pomocou Bluetooth slúchadiel, či priamo z notifikačnej lišty alebo zamknutej obrazovky. Základná aplikácia je dostupná bezplatne, v platenej verzii za 3,49 EUR nájdete niekoľko pluginov pre zvukové efekty a väčšinu vyššie spomenutých funkcií. S týmto prehrávačom mám ale rovnako veľmi dobré skúsenosti, a tak vám odporúčam v prípade záujmu jeho kúpu.

Výhody

+ množstvo funkcií a efektov

+ 14 widgetov

+ dobre spracované prostredie

Mínusy

– väčšina funkcií je dostupná iba v platenej verzii

Verzia: 9.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 9.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

n7player

Prehrávač hudby n7player možno zaradiť do kategórie netradičných. Jeho prostredie je totižto spracované inak, ako v predchádzajúcich prípadoch. Svoju hudobnú knižnicu prehliadate pokope, na jednom mieste, kde sa nachádzajú názvy interpretov všetkých skladieb. Ak chcete prehliadať albumy, musíte pomocou gesta pinch-to-zoom akoby priblížiť obrazovku. Samotné prehrávanie je taktiež postavené na gestách a aj keď sa to spočiatku zdá byť veľmi komplikované, na spôsob ovládania tejto aplikácie si veľmi rýchlo zvyknete.

Ako prehrávač je n7player rovnako excelentný. Podporuje rôzne hudobné formáty a obsahuje aj ekvalizér, niekoľko režimov prehrávania, možnosť zmeniť vzhľad aplikácie či časovač vypnutia, ktorý využijete najmä pri večernom počúvaní hudby. Samotná aplikácia je v trial verzii dostupná bezplatne, avšak len na niekoľko dní a pre jej plnohodnotné používanie vám odporúčame zakúpiť si platenú verziu za 4,49 EUR.

Výhody

+ netradičné spracovanie

+ funkcie

+ možnosti prispôsobenia

Nevýhody

– drahá platená verzia

Verzia: 3.0.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.8
Aktuálna cena: Zdarma

Aký prehrávač používate vy?

Radi by sme vedeli, aký prehrávač hudby používate na vašom Android zariadení vy. Vyplňte prosím krátky dotazník umiestnený nižšie, z vašich tipov o týždeň pripravíme druhú čať tohto článku, v ktorej potom budete môcť hlasovať za svoj obľúbený titul. O vašom obľúbenom prehrávači môžete samozrejme diskutovať aj pod týmto článkom.

23.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+