MojAndroid

Aké je vonku počasie? Tak to je otázka, ktorá oddnes nemusí trápiť nikoho z vás. Po tipoch na najlepšie alternatívne klávesnice od nás a od našich čitateľov vám totižto prinášame ďalšiu časť nášho seriálu Aplikácie pre môj Android, kde sme sa snažili vybrať tie najlepšie aplikácie na predpoveď počasia. Okrem našich tipov ste sa však do tvorby tohto článku zapojili aj vy, a tak vám prinášame výber najlepších aplikácií na predpoveď počasia od vás, našich čitateľov.

android-pocasie

SHMUDroid

Slovenská aplikácia SHMUDroid patrila vo vašom výbere medzi najpopulárnejšie. Rozhodne ju našim čitateľom odporúčame aj my, nakoľko ide o jednoduchú, no pritom veľmi funkčnú a praktickú aplikáciu. Zobrazuje predpoveď počasia na niekoľko dní dopredu, pričom je predpoveď zobrazená na tzv. modele Aladin. Aplikácia je dostupná bezplatne, ak sa vám páči, stiahnite si ju pomocou nášho odkazu nižšie.

shmudroid-1 shmudroid-2

Peter o SHMUDroid napísal:

“Pre Slovensko vysoká spoľahlivosť, pri 3-dňovom Modeli Aladin sedí predpoveď na nasledujúci deň na hodinu a takmer každú prehánku, či iné zrážky zachytí s vysokou presnosťou.”

Verzia: 4.3.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.3.1
Aktuálna cena: Zdarma

Beautiful Widgets Pro

Aplikácia Beautiful Widgets Pro ponúka okrem presnej predpovede aj pomerne veľké množstvo nastavení a úprav. Zaujme vás sadou prepracovaných widgetov, ktoré si môžete pridať na domácu aj zamknutú obrazovku. Aj vďaka tomuto si vás tento titul získal a odporučili ste ho ďalším čitateľom.

beautiful-widgwts-1 beautiful-widgwts-2

Čitateľ Jozef si o tejto aplikácii myslí nasledovné:

“Perfektne prispôsobiteľné prostredie widgetu, možnosť vybrať si poskytovateľa predpovede počasia,hodinová predpoveď, fázy mesiaca, veľa grafických nadstavieb od užívateľov či na hodiny alebo ikony počasia + aplikácia komplet v slovenčine. Síce je drahšia ako vami spomínané aplikácie, ale stojí zato. Bola jednou z prvých aplikácii za ktoré som zaplatil (cca pred 3 rokmi), ale používam ju dodnes. A takých aplikácií veľa nie je.”

Verzia: 5.7.8
Aktuálna cena: 2,39 €
Verzia: 5.7.8
Aktuálna cena: 2,39 €

iMeteo.sk

Ďalšia zo slovenských aplikácií, ktorá sa dostala do vášho výberu, je iMeteo.sk. Tento titul ponúka jednoduché prostredie s pekným dizajnom a aplikácia zaujme aj presnou predpoveďou a funkciami. V Obchode Play je iMeteo.sk dostupné bezplatne, ak vás táto aplikácia zaujala, stiahnite si ju pomocou widgetu nižšie.

imeteo-1 imeteo-2

Marek si o iMeteo.sk myslí:

“Jedna z mála presných predpovedí. Pekné grafické spracovanie a naozaj prehľadná aplikácia.”

Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma

GO Weather Forecast & Widgets

Developer populárneho launchera sa rozhodol vytvoriť aj aplikáciu na predpoveď počasia. Tá si vás získala najmä vďaka svojmu dizajnu, ktorý je jednoduchý a funkčný, no aplikácia zaujme rozhodne aj svojimi funkciami. V ponuke je predpoveď na niekoľko dní dopredu a poteší aj tým, že je dostupná bezplatne.

go-weather-1 go-weather-2

Mário o Go Weather povedal:

“Skvelá aplikácia, s krásnou domovskou obrazovkou, možnosť si pozerať počasie po hodinách. Taktiež nechýbajú rôzne témy, takže si krásne môžete svoj widget aj obrazovku prispôsobiť podľa Vašich potrieb. Za malú platbu sa zbavíte reklám a máte odomknuté všetky funkcie. Dokonca aj aktívne notifikácie pri silnom vetre, či zmene teploty.”

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Android Weather & Clock Widget

Veľmi pekne spracovanou aplikáciou je aj Android Weather & Clock Widget. Okrem predpovede počasia táto aplikácia ponúka aj pekný widget hodín na domácu obrazovku, pričom treba oceniť aj jej bohaté funkcie a nastavenia. Aplikácia je opäť dostupná bezplatne, sťahujte pomocou odkazu nižšie.

android-weather-1 android-weather-2

Android Weather & Clock Widget používa aj čitateľ Vlado:

“Z množstva aplikácií na na predpoveď počasia som si vybral práve túto najmä pre tieto dôvody: Presnosť predpovede počasia s množstvom nastavení ako lokalita, interval aktualizácie predpovede, mnoho možností výberu parametrov počasia priamo na widgete, možnosť nastavenia zobrazenia vybraných výstrah priamo na lište upozornenia na udalosti. A najmä nádherný widget, ktorý mne vyhovuje najviac.”

Verzia: 5.9.3.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.9.3.6
Aktuálna cena: Zdarma

Ďakujeme za vaše tipy na aplikácie a vaše názory. Nižšie si môžete prezrieť odkazy na ďalšie časti seriálu Aplikácie pre môj Android:

Foto: Florent Courty

25.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+