MojAndroid

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sú na Slovensku odjakživa veľmi sledovanou udalosťou. Úspechy, ktoré dosiahla naša hokejová reprezentácia dali vo svete vedieť, že aj tak malá krajina má svetu čo ukázať. Slovenský hokej zažil najväčší úspech v rokoch 2000, 2002 a 2003, kedy si naši hokejisti odniesli z majstrovstiev striebornú, zlatú a bronzovú medailu. Opätovný úspech sme zaznamenali v minulom roku, keď sme si vo Švédsku a Fínsku znova vybojovali striebornú medailu. Dúfame, že podobný úspech sa našim chlapcom podarí aj tento rok.

Pri príležitosti konania Majstrovstiev sveta sme si pre vás pripravili aj niekoľko aplikácií, ktoré vám pomôžu ostať v obraze počas celého šampionátu. V dnešnej dobe sme už není odkázaní len na médiá v podobe televízie a rádia, ale aktuálne informácie môžu byť vždy a všade s vami, zobrazené na displeji vášho mobilného zariadenia. Aplikácií, ktoré sa venujú tejto problematike je niekoľko. My sme vybrali tie, ktoré sa oplatí mať počas majstrovstiev vo svojom smartfóne či tablete nainštalované.

2013 IIHF powered by ŠKODA

IIHF

Medzinárodná federácia ľadového hokeja (International Ice Hockey Federation – IIHF) a oficiálny hlavný sponzor podujatia Škoda, pripravili aj pre tento ročník oficiálnu aplikáciu s názvom 2013 IIHF powered by ŠKODA. Vďaka nej môžete sledovať aktuálne dianie na majstrovstvách sveta v hokeji v kategóriách do 18 rokov (ženy aj muži), do 20 rokov, ale aj hlavné kategórie mužov a žien. Kompletný, informačný spravodaj vám prináša prehľad všetkých skupín od tretej (C) kategórie až po najvyššie “Áčko”.

MS 2013_3 MS 2013_2 MS 2013_1

V aplikácii nájdete rozpis všetkých zápasov, ako aj postupujúce tímy, ktoré sa dostanú do štvrťfinále, semifinále alebo finále majstrovstiev sveta. Pri zápasoch si môžete tipnúť kto vyhrá a zistiť ďalšie informácie a štatistiky. Samozrejmosťou je možnosť zapnúť notifikácie, ktoré vás upozornia na začiatok hry, strelený gól alebo vás budú informovať o priebehu tretiny, či celého zápasu. K dispozícii sú aj informácie o jednotlivých tímoch a hráčoch.

O športe.sk

Aplikácia O športe.sk prináša podrobné spravodajstvo nielen z majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Nájdete tu štatistiky, tabuľky, videá, správy a všetky zaujímavosti, o ktorých by každý fanúšik ľadového hokeja mal vedieť. V aplikácii sú k dispozícii aktuálne správy týkajúce sa hokeja, tabuľky výsledkov a ani tu nechýbajú notifikácie na nové správy, prípadne konečný výsledok obľúbených tímov. Informácie sú čerpané z rovnomenného portálu osporte.sk.

MS 2013_10 MS 2013_11

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Šport.sk – výsledky

Ďalšou z radu aplikácií venované športu je Šport.sk. Táto sa venuje športovému spravodajstvu a teda aj hokeju. Priamo v aplikácii nájdete vyhradenú sekciu pre majstrovstvá sveta, kde sa nachádza zoznam zápasov rozdelený podľa dátumov a skupín. Ku každému tímu sú k dispozícii aj ďalšie informácie, ako zoznam všetkých pripravovaných zápasov  rozdelený na odohraté a neodohraté.

MS 2013_8 MS 2013_9

4 Hockey Fans

Pre navodenie tej správnej atmosféry je tu aplikácia 4  Hockey Fans, ktorá vás vtiahne do hokejového diania rôznymi zvukmi.  Stačí kliknúť na tlačidlo s príslušným obrázkom nástroja a z vášho smartfónu razom zaznie zvuk vuvuzely, trúbky, rapkadla, potlesku, píšťaly, bicích alebo rohu. Výber je už len na vás.

Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Aktuálna cena: Zdarma

O Majstrovstvá sveta sa v nasledovných dňoch budú zaoberať aj ďalšie spravodajské médiá. Ak sa chcete dozvedieť aktuálne info z tohto podujatia, môžete si nainštalovať aplikácie známych denníkov, ako napríklad SME alebo Teraz.sk, ktoré majú samostatnú sekciu venovanú práve hokeju alebo športu.

Verzia: 3.1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1.1
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma

Najviac sa nám z vyššie spomínaných aplikácií páčila oficiálna aplikácia IIHF, ktorá ponúka najaktuálnejšie informácie a notifikácie. Jej jedinou nevýhodou je, že je v anglickom jazyku, čo môže byť pre niekoho prekážkou. V tom prípade odporúčame niektorú z ďalších aplikácií, vďaka ktorým budete mať prehľad o aktuálnom dianí na šampionáte aj v slovenskom jazyku.

3.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+