MojAndroid

Aj v roku 2015 vám budeme prinášať seriál Aplikácie pre môj Android. Pôjde o výber tých najlepších titulov z obchodu Play, ktoré patria do určitej kategórie. Tento rok opätovne obnovíme tradíciu dvojitých výberov – najprv sme vám priniesli naše tipy, teda “výber redakcie” a dnes prinášame výber aplikácií, ktoré používate vy, a ktoré by ste odporučili ostatným používateľom. Prvú časť seriálu v roku 2015 venujeme prehrávačom hudby. 

Náš tip
Aplikácie pre môj Android: Najlepšie prehrávače hudby | Výber redakcie [1/2015]

Tipy čitateľov

PlayerPRO

Medzi veľmi dobre spracované prehrávače hudby patrí aj PlayerPRO. Ten ponúka množstvo funkcií a prehľadné prostredie. V obchode Play si ho môžete stiahnuť ako 10-dňovú trial verziu a neskôr si zakúpiť plnú verziu za 3,50 eura. Okrem hudby môžete v PlayerPRO prehrávať aj videá, takže ide o multifunkčný prehrávač pre náročných. Toto si o ňom myslí náš čitateľ Richard Pliešovský:

Skúšal som aj rôzne iné prehrávače, napr. Neutron, ale tento mi vyhovuje najviac. Je kvalitný, dostanem sa k zložkám, t.j. k albumom tak, ako som si ich uložil na microSD kartu. Keďže som hudobný fanda, aktívne tiež využívam “USB audio player”, kde sa cez microUSB konektor pripájam k DAC prevodníku a zosilňovaču FiiO 18 Kunlun. Tento prehrávač podporuje aj sieťové zdieľanie hudby, ja na to mám Kingstom mobileLite.

player-pro-1 player-pro-3 player-pro-2

Verzia: 4.71
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.71
Aktuálna cena: Zdarma

Shuttle+

Ak hľadáte prehrávač hudby, ktorý je zameraný na jednoduchosť, môže vás zaujať Shuttle+. Ten je spracovaný v Material dizajne a ponúka praktické funkcie, napríklad 6-pásmový ekvalizér, zobrazenie textov, časovač spánku či widgety, ktoré si môžete upraviť podľa svojho gusta. Rovnako ako v predošlom prípade, aj Shuttle+ ponúka bezplatnú verziu a platenú verziu za 1,35 eura. Náš čitateľ Jaroslav Zagora tento prehrávač používa a napísal nám o ňom nasledovné:

Po najnovšej aktualizácii je ešte oveľa krajší dizajn, super jednoducho sa v ňom pohybuje a výborné sú aj widgety a uzamknutá obrazovka. A to, že stojí iba 1,35 eura je asi najväčšou výhodou zo všetkých.

shuttle-1 shuttle-2 shuttle-3

Verzia: 2.0.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.4
Aktuálna cena: Zdarma

FireTube

Priznám sa, že som o tomto prehrávači hudby doteraz nepočul. Na prvý pohľad sa javí ale ako funkčné a dobre spracované riešenie. Ide o akúsi alternatívu ku Spotify, nakoľko máte k dispozícii obrovskú online databázu skladieb a môžete počúvať všetko, na čo máte chuť. Samozrejmosťou je možnosť zakúpiť si danú hudbu a uložiť ju lokálne do vášho zariadenia, prípadne vytvorenie si akýchsi playlistov, ktoré vám aplikácia bude sama dopĺňať o zaujímavú hudbu. Náš čitateľ Jakub Korečko tento prehrávač využíva, lebo:

Aplikácia prehráva hudbu z YouTube, a to mi stačí.

firetube-1 firetube-2 firetube-3

Rocket Player

Hoci nie je Rocket Player najlepšie spracovaným prehrávačom hudby v obchode Play, rozhodne vám má čo ponúknuť. Jednou z jeho funkcií je napríklad podpora pre Chromecast či prehľadné zobrazenie hudby podľa viacerých kritérií. Potešili nás aj drobnosti ako možnosť zapnúť ovládanie hudby pomocou tlačidiel na slúchadlách. Aj v tomto prípade je dostupná bezplatná a platená verzia aplikácie, ktorá vás vyjde na 2,99 eura. Náš čitateľ Roman Bartoš na aplikácii oceňuje najmä:

Množstvo funkcií aj v neplatenej verzii.

rocket-player-1 rocket-player-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Musixmatch

Ak si potrpíte na textoch skladieb, rozhodne by ste si mali nainštalovať prehrávač Musixmatch. Ten totižto okrem klasického prehrávania skladieb ponúka aj ich automatické rozpoznanie na základe nahratej audio vzorky, či texty pre takmer všetky skladby, aké existujú. Páči sa nám aj prehľadné prostredie či bezplatná dostupnosť všetkých funkcií. A prečo si Musixmatch nainštaloval náš čitateľ s pseudonymom “O”?

Lebo tam máte rovno aj text ku pesničke :-)

musixmatch-1 musixmatch-2

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Aký prehrávač používate vy?

Radi by sme vedeli, aký prehrávač hudby používate na vašom Android zariadení vy. Ak ste sa nezapojili do našej malej ankety, tak nám napíšte aspoň názov vášho obľúbeného prehrávača hudby na Androide do komentárov pod tento článok. Už čoskoro vám prinesieme ďalšiu časť seriálu Aplikácie pre môj Android, v ktorej si na mušku zoberieme opäť ďalšiu kategóriu titulov z obchodu Play.

3.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+