MojAndroid

Aj keď futbalový, európsky šampionát je v plnom prúde, rozhodli sme sa v redakcii MôjAndroid.sk priniesť vám niekoľko zaujímavých aplikácií v našom seriáli Aplikácie pre môj Android, ktoré vám tento šampionát priblížia a prinesú ho priamo do vášho Android zariadenia. Oficiálnu aplikáciu šampionátu sme vám predstavili už na začiatku EURO 2012 a nechýba ani súťaž s Adidas, kde môžete vyhrať skvelé ceny.

Seriál Aplikácie pre môj Android

Z Poľska a Ukrajiny sa hrnú na nás každodenné kvantá informácií, ktoré nie sú len športového charakteru, ale boje z futbalových trávnikov sa preniesli aj mimo neho. Našťastie, existujú ešte naozaj športoví fanúšikovia, ktorých zaujímajú futbalové výsledky, informácie zo zákulisia a chcú mať svoj Android telefón vyzdobený v štýle EURO 2012.

Toto všetko vám prinesieme v podobe aplikácií pre Android v nasledujúcich riadkoch, kde sme pre vás vytvorili malý výber aplikácií venujúcich sa futbalovému šampionátu EURO 2012 v Poľsku a na Ukrajine konajúcom sa od 8. júna do 1. júla 2012.

Adidas EURO 2012 LiveWallpaper

Na začiatok celého futbalového ošiaľu by sme mali začať vyzdobením si svojho Android telefónu. Túto možnosť nám poskytuje aplikácia Adidas EURO 2012 Wallpaper, ktorá nám poskytuje naozaj originálne pozadie pre Android telefón v podobe kotúľajúcich sa lôpt na ihrisku.

Podľa nakláňania vášho telefónu vám lopty putujú na pozadí displeja a navyše si môžete zvoliť aj svoju obľúbenú krajinu účastníka na šampionáte a štýl ihriska v poľskom alebo ukrajinskom prevedení.

 

adidas EURO 2012 LiveWallpaper
Cellfish Studios
Verzia 1.01 (7. 6. 2012)
Veľkosť 11 MB
2.2+

Zadarmo

 

UEFA EURO 2012 TM by Carlsberg

Ďalšou skvelou pomôckou pre všetkých futbalových priaznivcov môže byť aplikácia vytvorená v spolupráci s jedným zo sponzorov šampionátu – UEFA EURO 2012 TM by Carlsberg.

Aplikácia je nabitá informáciami z diania na EURO 2012, medzinárodnými informáciami, ktoré sa nedotýkajú len EURO 2012. Poskytuje živý komentár z každej hry, tabuľky, štatistiky, profily hráčov a tímov, sekciu videí a fotografií a živých vstupov z tlačových konferencií po zápasoch.

Aplikácia UEFA EURO 2012 TM by Carlsberg je určená naozaj pre všetkých futbalových fajnšmekrov, ktorí chcú mať komplexné informácie z diania na šampionáte EURO 2012.

 

UEFA EURO 2012 TM by Carlsberg
motain GmbH & Co. KG
Verzia 1.2.6 (9. 6. 2012)
Veľkosť 22 MB
2.1+

Zadarmo

 

EURO 2012: The Best One

EURO 2012: The Best One je ďalšia z aplikácií, ktoré prinášajú spravodajstvo z EURO 2012 z Poľska a z Ukrajiny priamo do vášho Android zariadenia.

EURO 2012: The Best One ponúka kompletné spravodajstvo v podobe článkov a informácií, možnosť výberu favorita a jeho podporu, počas zápasov môžete sledovať online správy a udalosti z ihriska v podobe textových správ. Nájdete tu taktiež tabuľky a celú schému play-off.

EURO 2012: The Best One je určená pre bežného používateľa, ktorý nepotrebuje množstvo informácií a uspokojí sa s tými najzákladnejšími. Aplikácia totiž neposkytuje bonusy v podobe množstva fotografií a videa.

 

Euro 2012: The Best One
BigWhitePlanet
Verzia 1.71 (11. 6. 2012)
Veľkosť 1,4 MB
2.1+

Zadarmo

 

EURO 2012

Ďalším spravodajským počinom medzi aplikáciami o šampionáte EURO 2012 je aplikácia od vývojára bostonapps s rovnomenným názvom šampionátu – EURO 2012.

Je to jednoduchá aplikácia pri ktorej potrebujete nepretržité pripojenie na internet a získate tak najnovšie správy o šampionáte, hráčoch, ale i jednotlivých zápasoch. Dozvedieť sa môžete najnovšie informácie z prostredia jednotlivých tímov, informácie o hráčoch a aj o jednotlivých zápasoch.

Informácie zo zápasov môžete získať takpovediac v priamom prenose pomocou textových informácií, nechýbajú tabuľky a kalendár jednotlivých zápasov.

 

Euro 2012
boston apps
Verzia 1.5.3 (12. 6. 2012)
Veľkosť 1,0 MB
2.2+

Zadarmo

 

EURO 2012

Vývojár antidotdie nám prináša ďalšiu aplikáciu o futbalovom šampionáte EURO 2012, čo je aj jej názov.

Nechýbajú tu samozrejme správy, výsledky v priamom prenose, kalendár udalostí, upozornenia na zápasy, informácie o jednotlivých mestách krajín usporiadateľov a informácie o štadiónoch, informácie o zápasoch.

Správy o šampionáte poskytujú viaceré prestížne portály ako BBC, Guardian alebo SkySports.

 

Euro 2012
antidotdie
Verzia 2.5 (13. 6. 2012)
Veľkosť 2,6 MB
2.1+

Zadarmo

 

osporte.sk (EURO 2012)

Ďalšia zaujímavá aplikácia je zo Slovenska, z dielne spoločnosti WOOKY, vytvorenej pre spoločnosť Orange Slovensko, v podobe jej aplikácie osporte.sk, ktorú poznáme už z nášho predošlého predstavenia počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2012.

Spoločnosť Wooky a portál www.osporte.sk, sa zdá, vytvorili jednoduchú a efektívnu aplikáciu na každú príležitosť. Jednoduchým prelinkovaním obsahu portálu a aplikácie sa razom z aplikácie o Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2012 stala aplikácia EURO 2012, ktorá prináša kompletné spravodajstvo uverejnené na menovanom webe.

Nechýbajú správy, fotografie, videá, informácie o tímoch, zápasy s live komentárom, tabuľky. Bonusom pre všetkých používateľov aplikácie a zákazníkov spoločnosti Orange je súťaž o vstupenky na EURO 2012 a množstvo ďalších cien.

 

osporte.sk
Wooky
Verzia Závisí od zariadenia (7. 6. 2012)
Veľkosť Závisí od zariadenia

Zadarmo

 

MapaMap 2012

Na úplný záver máme bonus v podobe navigácie pre všetkých fanúšikov futbalu, ktorí sa rozhodli vybrať sa na futbalový turnaj najlepších mužstiev v Európe – EURO 2012.

Poľský vývojár  IMGIS S.A. sa rozhodol sprístupniť dvojitú dávku máp Poľska a Ukrajiny, ktorá je špeciálne pripravená pre všetkých fanúšikov futbalu. Súčasťou navigácie je registrácia.

V obmedzenej trial verzii aplikácie MapaMap 2012 sa pripravte na patričnú dávku sťahovania dát, no potom vás očakáva naozaj zaujímavá navigácia, ktorá vás dokonale privedie až pred bránu konkrétneho štadióna, na ktorom sa uskutoční váš vysnený zápas EURO 2012.

Samozrejmosťou sú aj všetky potrebné dôležité body pre fanúšikov a turistov ako reštaurácie, hotely, ale i nemocnice či iné inštitúcie.

Navigácia v trial verzii je dostupná dva dni a je použiteľná len na území Poľska alebo Ukrajiny, navigácia vás neodvedie v tejto verzii priamo z domu na Slovensku na konkrétny štadión.

 

MapaMap 2012
IMAGIS S.A.
Verzia 7.2.12 (4. 6. 2012)
Veľkosť 4,0 MB
2.1+

Zadarmo

 

Zdroj, foto: Google Play Store a jednotlivé aplikácie

14.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+