MojAndroid

Minulý diel nášho seriálu Aplikácie pre môj Android vám priniesol výber tých najlepších čítačiek elektronických kníh pre vaše Android zariadenie a dnes si predstavíme najlepšie a najobľúbenejšie aplikácie pre fotografovanie a úpravu fotografií. Každý z nás používa svoje Android zariadenie na zachytávanie zaujímavých snímok aspoň príležitostne. Nájdu sa aj takí, ktorí používajú svoj Android ako jediný fotoaparát a vďaka dostatočne vysokej kvalite snímok, ktoré môžu so svojím telefónom zachytiť, nie sú nútení kupovať samostatný fotoaparát. Práve pre nich, no aj pre ostatných náruživých fotografov, je určená táto časť nášho seriálu venovaná fotografiám. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, ako zachytiť čo najkvalitnejšiu fotografiu a “dostať” z nej to najlepšie, čo sa dá!

 

Adobe Photoshop 

Adobe Photoshop je zrejme najrozšírenejší program na detailnejšiu úpravu fotografií. Na Google Play Store nesmie chýbať jeho Android verzia, ktorá má na konte už viac ako 10 miliónov stiahnutí. Photoshop Express ponúka rýchlu úpravu fotografií priamo vo vašom Android telefóne s množstvom efektov, vylepšení či ďalších funkcií. Fotografiu môžete v tejto aplikácii orezávať, meniť jej veľkosť, otáčať, meniť farbu, kontrast, saturáciu, jas, rozostriť obraz či pridať efekty ako napríklad vintage, rainbow či pop (mriežka). K dispozícii sú aj okraje v rôznych variantoch. S Photoshopom si tak upravíte a vylepšíte fotografiu behom chvíľky, a čo je dôležité – zadarmo. Musíme pochváliť aj intuitívne a jednoduché prostredie a ovládanie funkcií gestom. Na Google Play Store nájdete dve verzie tejto aplikácie. Vyššie sme popísali Adobe Photoshop Express, bezplatnú aplikáciu, ktorá je dostupná pre všetky Android zariadenia. Druhá, platená verzia Adobe Photoshop Touch ponúka plnohodnotný Photoshop pre Android tablety za vyššiu cenu, ktorú však určite ochotne zaplatia všetci, čo chcú na svojom Android tablete upravovať fotografie na najvyššej úrovni. Aby ste si stiahli Adobe Photoshop Touch, budete potrebovať rootnutý tablet a Market enabler, pretože sa táto aplikácia oficiálne v našej krajine stiahnuť nedá.

  

Adobe Photoshop Express
Adobe Systems
Verzia 1.3.2 (27. 10. 2011)
Veľkosť 1,3 MB
1.5+

Zadarmo

 

Adobe® Photoshop® Touch
Adobe Systems
Verzia 1.1.1 (27. 1. 2012)
Veľkosť 38 MB
3.1+

7,99 €


Little Photo

Little Photo je ďalšia aplikácia na jednoduchú úpravu fotografií. Po zachytení fotografie priamo v aplikácii máte na výber z viac ako 70 efektov, ktorými môžete svoje fotografie obohatiť. Okrem efektov môžete na fotografiu pridať aj text, vašu kresbu, ornamenty, symboly či iné úpravy, ktoré vašu fotografiu dokážu zmeniť na nepoznanie. Túto aplikáciu vytvoril náruživý fotograf a preto má čo ponúknuť aj náročnejším používateľom. Nastavenia saturácie, jasu, farby, kontrastu, veľkosti či ďalšie užitočné funkcie nájdete v balíku Little Photo Plugin, ktorý si môžete k tejto aplikácii prikúpiť za pár eur. Pokiaľ by ste chceli upravovať fotografie s väčším rozlíšením a veľkosťou, skúste aplikáciu Little Film, od rovnakého autora, ktorá ponúka obdobné funkcie pre tých, ktorí chcú “pracovať vo veľkom” ;).

    

Little Photo
Moment
Verzia 6.2.1 (19. 3. 2012)
Veľkosť 1,1 MB
1.6+

Zadarmo

 

Little Photo Plugin
Moment
Verzia 1.2 (14. 4. 2011)
Veľkosť 129 kB
1.6+

2,69 €

 

Little Film
Moment
Verzia 1.1.1 (24. 3. 2012)
Veľkosť 168 kB
2.3+

2,96 €

FX Photo Editor

FX Photo Editor je nový editor fotografií, ktorý má niekoľko veľmi zaujímavých vlastností a funkcií. Na to, že je na Google Play Store len krátko, si získal veľké množstvo fanúšikov, ktorí si túto aplikáciu stiahli hlavne na základe veľkého množstva funkcií, ktoré ponúka. Pýši sa až 110 predvoľbami na fotografovanie, ktoré vám umožnia zachytiť ten správny moment v tom najlepšom nastavení rýchlo a kvalitne. Všetky predvoľby sú rozdelené do 10 tematických celkov – Scene, HDR, Blur, ART, Vintage, Grunge, Beauty, Professional, Color Splash a Black & White. Určite oceníte aj prítomnosť nastavenia priehľadnosti predvoľby v reálnom čase či vlastné nastavenia predvolieb ich vzájomným kombinovaním. FX Photo Editor autori prezentujú ako aplikáciu, ktorá svojimi funkciami uspokojí ako začiatočníkov, tak aj pokročilých. Práve pre náročnejších sú určené funkcie ako histogram, b&w curve, colored curve či vyváženie bielej. Medzi funkciami tejto aplikácie však nájdete aj základné nastavenia kontrastu, farby, orezania, saturácie, expozície, značiek či textúr. Po zakúpení platenej verzie získate aplikáciu s vylepšenými predvoľbami pre fotenie a možnosťou upravovať fotografie až do 2048px rozlíšenia. Takisto sa zbavíte reklám.

    

FX Photo Editor Free
JellyBus Inc.
Verzia 1.1 (15. 3. 2012)
Veľkosť 7,1 MB
2.2+

Zadarmo

 

FX Photo Editor
JellyBus Inc.
Verzia 1.2 (15. 3. 2012)
Veľkosť 7,0 MB
2.2+

3,00 €


Tento článok je rozdelený na viacero častí:

  1. časť: Adobe Photoshop, Little Photo, FX Photo Editor,
  2. časť: PicsArt Photo Studio, PicSay Photo Editor,  BeFunky Photo Editor,
  3. časť: Pixlr-o-matic, Camera ZOOM FX – TIP redakcie!, Camera360 Ultimate, Paper Camera,
  4. časť: Ďalšie aplikácie na fotografovanie a úpravu fotografií, ZÁVER.
30.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+