MojAndroid

Dnes si predstavíme ďalší diel úspešného seriálu Aplikácie pre môj Android, ktorý sa bude venovať aplikáciám pre tých, čo radi a hlavne veľa cestujú. Nižšie písané riadky tak budú venované aplikáciám, ktoré vám poskytnú informácie o vašej plánovanej ceste, hoteloch či ďalších výdavkoch, ale takisto o mieste, kde sa chystáte vycestovať alebo o jazyku, ktorý by ste v danej oblasti mali ovládať. Tento výber aplikácií by mal byť akýmsi komplexným balíkom pre cestovateľov, ktorý im uľahčí a spríjemní ich výlet, pracovnú cestu či dovolenku. Dúfame, že ulahodíme každému cestovateľskému jazyku a každý si nájde presne to, čo mu pri cestovaní doteraz chýbalo!

Seriál Aplikácie pre môj Android

 

TripIt

Prvá aplikácia, ktorú by sme chceli odporučiť všetkých cestovateľom je TripIt. Ide o aplikáciu, ktorá združuje všetky informácie o vašej ceste na jednom mieste a pekne roztriedené. Tieto informácie sa automaticky zosynchronizujú aj so všetkými vašimi zariadeniami, na ktorých máte TripIt nainštalovaný a nájdete ich aj webstránke tripit.com. Princíp aplikácie je veľmi jednoduchý – zarezervujete si hotel, letenku alebo si požičiate auto a potvrdenie automaticky získate aj v podobe e-mailu. Ten prepošlete na plans@tripit.com, kde vám podľa vášho e-mailu tieto informácie automaticky pripoja k účtu, kde sa údaje podľa typu roztriedia. TripIt vám vo vašom mobilnom Android zariadení informácie ukáže navyše aj vo vašom kalendári, preto sa nemusíte báť, že by ste sa v tej kope čísel a informácií nevyznali. Pokiaľ sa rozhodnete zakúpiť si platený účet, TripIt PRO, získate za 49 dolárov ročne (cca 36€) osobného asistenta a možnosť ušetriť nejaké €, pretože vás aplikácia upozorní na možné zľavy pri letenkách či iných výdavkoch počas vašej cesty. Okrem toho vám aplikácia bude zasielať aj upozornenia, aby ste počas cesty na nič nezabudli. Nenechajte sa však oklamať platenou aplikáciou TripIt – Travel App (ad-free). Tá poskytuje len odstránenie reklám z prostredia aplikácie, nie samotný PRO účet! Samozrejmosťou pri každej TripIt aplikácii je aj prítomnosť widgetu a možnosti zdieľania vašej trasy s priateľmi či kolegami pomocou sociálnych sietí.

    

 

 

TripIt – Travel Organizer
TripIt, Inc.
Verzia 2.3 (20. 3. 2012)
Veľkosť 2,7 MB
2.1+

Zadarmo

 

 

TripIt – Travel App (ad-free)
TripIt, Inc.
Verzia 2.3 (20. 3. 2012)
Veľkosť 2,7 MB
2.1+

3,04 €

 


Tento článok je rozdelený na tieto časti:

  1. časť: TripIt
  2. časť: Expensify
  3. časť: TripAdvisor
  4. časť: WorldMate
  5. časť: Wikitude
  6. časť: Kayak
  7. časť: Aplikácie od Google – Mapy, Goggles a Translate
  8. časť: Ďalšie zaujímavé aplikácie pre cestovateľov

12.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+