MojAndroid

Leto je už v plnom prúde, prázdniny začali, teploty stúpli. V tomto období je veľmi dôležitý pitný režim. Základom je čistá voda. Množstvo vody, ktoré človek potrebuje vypiť je najlepšie regulované pocitom smädu. Čím je ale človek starší, tým viac tento pocit stráca. Preto pije menej a je ohrozený dehydratáciou. Veľkým problémom dnešnej doby je stres a uponáhľanosť. Ľudia častokrát na pitný režim jednoducho zabudnú, pretože nemajú čas alebo myslia na iné, dôležité veci.

Náš tip
Vyberáme najlepšie Android aplikácie pre rybárov
Náš tip
Ako zobraziť všetky kúpené aplikácie a mikrotransakcie v obchode Play | NÁVOD

Základné prejavy dehydratácie:

  • suché ústa
  • pokles energie
  • zažívacie problémy a pálenie záhy
  • poruchy trávenia po jedle
  • zápcha

Pokiaľ zabúdate na pitný režim, môžete si stiahnuť jednu z aplikácií, ktorá vám pripomenie, kedy sa máte napiť. Zároveň získate prehľad o tom, koľko vody denne vypijete. S pomocou vášho telefónu sa vám už nestane, že na túto základnú vec zabudnete.

Hydro Coach

Dodržiavanie pitného režimu je veľká dennodenná výzva. Ruky hore, kto dodržuje pitný režim každý deň. Hydro Coach Vám pomôže počítať, koľko vody je potrebné vypiť, sleduje čo pijete a upozorní vás, kedy sa napiť. Je čas využiť silu vody k zlepšeniu Vašeho zdravia, pretože Vaše zdravie za to stojí. Aplikácia obsahuje vzorec, na základe ktorého vám vypočíta ideálny denný príjem vody. Do úvahy berie vek, váhu, pohlavie či životný štýl.

Verzia: 3.2.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.4
Aktuálna cena: Zdarma

Water Drink Reminder

Táto aplikácia vám každý deň bude pripomínať, kedy sa máte napiť. Dokáže sa aj prispôsobiť vašim zvykom a na základe toho upravovať upozornenia. Môžete si v nej nastaviť veľkosti pohárov, ktoré zvyknete používať, začiatok a koniec pripomínania a mnoho iného. Nechýba ani graf a šikovné widgety na domovskú obrazovku.

Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Drink Water

Táto aplikácia vám vypočíta, koľko vody potrebujete denne vypiť. Môžete sa spoľahnúť aj na upozornenia o časoch, kedy by ste sa mali napiť. Aplikácia je jednoduchá a intuitívna. Ponúka samozrejme aj grafy, kde získate prehľad o vašich návykoch týkajúcich sa pitia a uvidíte, kedy ste koľko vypili. Medzi notifikáciami si môžete nastaviť vlastné intervaly, prípadne nastaviť kedy vstávate a chodíte spať.

Verzia: 2.54
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.54
Aktuálna cena: Zdarma

Pitny režim Akvárium

Táto nádherná aplikácia na to ide trochu inak. Sledujte svoju dennú spotrebu vody pomocou naplneného virtuálneho akvária. Dosiahnuť svoj cieľ nikdy nebolo zábavnejšie. Budete dostávať pripomienky, aby ste sa napili a pri každom dúšku vám zatancuje rybka! Postupne budú pridávané nové rybky, ktoré vás budú viac motivovať.

Verzia: 1.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.2
Aktuálna cena: Zdarma

Nenašli ste medzi vybranými aplikáciami tú vašu obľúbenú? Pokiaľ máte tip na ďalšiu aplikáciu, ktorá vám pomáha dodržiavať pitný režim, nezabudnite sa o ňu s nami podeliť v komentároch.

16.7.2018
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+