MojAndroid

Najnovšie Android zariadenia nemajú problém zvládať obsluhovať akúkoľvek aplikáciu alebo hru a taktiež zvládajú poskytovať vhodné množstvo výkonu v správnom čase. Aj napriek tomu má vlastnoručná úprava výkonu procesora mnoho benefitov, ktoré spočívajú napríklad v zlepšení výdrže batérie. Presne takú funkciu nám ponúka nová aplikácia Per-App Modes.

Aplikácia dovoľuje používateľom meniť využitie CPU a GPU pre jednotlivé aplikácie. To znamená, že pri nenáročných činnostiach ako napríklad čítanie knihy alebo pri hraní nenáročnej hry môžete procesor a grafickú jednotku podtaktovať teda znížiť jeho frekvenciu. Vďaka tomu si môžete prispôsobiť výkon pre niektoré často používané aplikácie a získať tak vyššiu výdrž batérie.

taktovanie android 3 taktovanie android taktovanie android 2

Pre použite aplikácie je nevyhnutný ROOT a Android zariadenie so systémom aspoň 4.0.3 (Ice Cream Sandwich). Autor tiež upozorňuje, že neberie zodpovednosť za prípadné škody, ktoré môžu vzniknúť pri nesprávnou využití aplikácie. Ak teda chcete mať výkon svojho zariadenia vo svojich rukách, môžete si aplikáciu zakúpiť v obchode Google Play za 1,99 €.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+