MojAndroid

Nikde nie je napísané, že aplikácie v smartfónoch nás musia nutne rozptyľovať alebo nás iba zabávať. Existuje celý rad titulov, ktoré využívajú interaktívne prostredie smartfónu k tomu, aby nás niečo naučili. Zariadenie, ktoré máme neustále pri sebe, je tiež veľmi dobrým nástrojom na pravidelné trénovanie mozgových závitov. Táto aktivita môže byť pre nás veľmi prospešná, no sami sa k nej donútime iba veľmi ťažko. Aplikácia Peak je tu práve na to, aby nám hravou a interaktívnou formou ponúkla niekoľko tréningov do týždňa a zvýšila tak našu mozgovú kapacitu.

Aplikácia bola v septembri predstavená na platforme iOS, kde si získala milióny fanúšikov. Aplikácia trénuje vašu pozornosť, pamäť a myslenie sériou jednoduchých hier. Pre celkové zlepšenie mozgových funkcií stačí, keď si Peak spustíte niekoľkokrát do týždňa a budete sa jej venovať pár minút. Aplikácia vám ponúkne niekoľko druhov úloh, ktoré by mali zlepšiť hneď niekoľko mozgových funkcií.

peak-1 peak-2 peak-3

To by však Peak neodlišovalo od podobných aplikácií, ktorých je k dispozícii celé množstvo. Veľmi zaujímavé sú totiž štatistiky, ktoré vám ukazujú, ako napredujete a v ktorých oblastiach ste sa zlepšili najviac, resp. najmenej. Vďaka tomu viete, ktorým typom hier by ste sa mali venovať najviac a ktoré už pomerne dobre ovládate. Základné štatistiky a niektoré funkcie si môžete užiť zadarmo, no pre kompletný balík hier a pokročilé štatistiky budete musieť zaplatiť. Na výber máte mesačné predplatné v hodnote 3,97 eur alebo ročné predplatné za 32,53 eur. Do úvahy tiež treba brať fakt, že za vývojom týchto hier stojí rad neurochirurgov a špecialistov na podobné hry, vďaka čomu je kvalita tréningov zaručená.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

17.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+