MojAndroid

Pre Android a iOS je dostupná ďalšia aplikácia, ktorá by mohla zaujať svojou schopnosťou ovládať počítač na diaľku. Nejde však o klasickú aplikáciu typu TeamViewer, ktorá na obrazovke mobilného zariadenia zobrazuje len plochu vzdialeného počítača, či notebooku. Vďaka Parallels budete môcť jednotlivé programy z PC spúšťať rovnako ako na smartfóne alebo tablete. Jednotlivé aplikácie sú prispôsobené veľkosti displeja a pracuje sa s nimi skoro rovnako ako na PC. Môžete v nich písať, či ovládať ich myšou.

Pomocou aplikácie je dokonca možné za určitých podmienok na diaľku počítač prebudiť, takže ho nemusíte nechať bežať celý čas. Na výber máte aj z niekoľkých rozlíšení, a dokonca môžete použiť aj interný mikrofón smartfónu pre rozpoznávanie reči a jeho prevodu na text. Ako Parallels funguje môžete vidieť aj na videu:

Cena za predplatné služby je 20 dolárov za rok, prípadne 35 dolárov pri predplatení služby na obdobie dvoch rokov. K dispozícii je aj podnikový program, v ktorom za 50 dolárov získajú prístup k službe Parallels až piati zamestnanci.

Verzia: 3.2.0.31423
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.0.31423
Aktuálna cena: Zdarma

parallels-access-2-samsungnote3-landscape-word-1 parallels-access-2-samsungnote3-landscape-excel-1

Zdroj: parallels

17.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+