MojAndroid

Ak často požičiavate svoj smartfón alebo tablet priateľom či blízkym, možno nie vždy ste stotožnení s tým, aké cenné informácie im dávate do rúk. V obchode Play máte k dispozícii množstvo aplikácií, ktoré dokážu ochrániť vaše informácie a aplikácie v zariadení pomocou hesla či iného bezpečnostného prvku. Takáto ochrana je ale viditeľná a možno nie vždy chcete dať najavo, že máte v zariadení uložené citlivé informácie, ktoré nechcete zdieľať s druhými. V takom prípade vám môže pomôcť aplikácia Oops! AppLock, ktorá zablokuje prístup k aplikáciam úplne nenápadne a veľmi efektívne.

Aplikácia sa totiž v menu s aplikáciami zobrazí ako plnohodnotný a funkčný nástroj na ukladanie poznámok. Ak ale zadáte špeciálne heslo, otvorí sa menu skutočnej aplikácie Oops! AppLock, ktorá umožňuje jednoduchým gestom potiahnutia sprava doľava zablokovať prístup ku ktorejkoľvek aplikácií v zariadení. Prístup k tejto skrytej aplikácií získate pomocou vopred nakonfigurovaného hesla, ktoré zadávate kombináciou tlačidiel hlasitosti. Prednastavená konfigurácia je Volume UP, UP, UP, vďaka ktorej sa dostanete do špeciálnej aplikácie, ako aj do všetkých aplikácií, ktoré si uzamknete. Túto kombináciu ale môžete zmeniť za vlastnú a ešte viac tak zvýšiť bezpečnosť údajov vo vašom zariadení.

oops-applock-1 oops-applock-2 oops-applock-3

Veľmi užitočnou funkciou aplikácie je aj to, ako nenápadne zablokuje iné aplikácie. Po spustení zamknutej aplikácie sa totiž titul načíta tak, akoby zablokovaný ani nebol. Následne sa však tvári, akoby zamrzol a užívateľovi nie je dovolená akákoľvek interakcia s aplikáciou. Tá je sprístupnená až potom, ako je zadané špeciálne heslo. Užívateľa, ktorý o tomto zablokovaní nevie, väčšinou takéto aplikácie odradia a nevenuje im viac pozornosti.

Vďaka aplikácií Oops! AppLock tak môžete jednoducho zablokovať prístup ku všetkým aplikáciám, v ktorých máte nejaké citlivé údaje. Iní užívatelia sa ale nemusia nikdy dozvedieť, že pred nimi chcete nejaké informácie ukryť a vy máte zároveň istotu, že sa nikto nepovolaný k vašim údajom nedostane. Nikto ani nedokáže odhaliť prítomnosť aplikácie v menu s aplikáciami, kde sa Oops! AppLock tvári ako aplikácia pre písanie poznámok s názvom K Note. Ide tak o dokonalú kamufláž, no ako bonus získate oveľa jednoduchší prístup k blokovaným aplikáciám v prípade, že ich chcete použiť vy. Niekoľkonásobné stlačenie tlačidiel pre ovládanie hlasitosti sa v našom testovaní ukázalo ako oveľa efektívnejšie oproti zadávaniu vzoru alebo hesla. Aplikáciu si môžete z obchodu Play stiahnuť úplne zadarmo a nenájdete tu ani žiadne in-app nákupy.

Verzia: 3.1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1.1
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: lifehacker

8.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+