MojAndroid

Microsoft pred nejakým časom zverejnil aplikáciu Office Remote pre zariadenia so systémom Windows Phone. Táto aplikácia veľmi jednoducho a spoľahlivo komunikuje s počítačom a umožňuje ovládanie zobrazených dokumentov na tomto počítači prostredníctvom smartfónu. Vďaka tomu môžete napríklad prepínať slidy vo vašej prezentácii na počítači bez toho, aby ste museli sedieť za klávesnicou, alebo vlastniť špeciálny ovládač. Takáto prezentácia je potom oveľa profesionálnejšia a aj vám dáva viac priestoru na samotné prezentovanie. Microsoft teraz prináša túto aplikáciu aj na systém Android, takže odteraz budete môcť súbory programov Word, Excel a PowerPoint ovládať aj pomocou vášho zariadenia s Androidom.

Nastavenie celého procesu si vyžaduje nainštalovanie aplikácie na vaše zariadenie s Androidom, ako aj nainštalovanie doplnku pre Office. Dôležité je, že ten bude pracovať iba s nástrojom Office 2013 a stiahnuť si ho môžete na tejto adrese. Inštalácia na počítači je jednoduchá a iba postupujete podľa inštrukcii a v priebehu niekoľkých sekúnd by ste mali mať doplnok nainštalovaný. Nainštalujte si tiež aplikáciu na vaše mobilné zariadenie a pri prvom spustení stačí postupovať podľa krokov a spárovať telefón s počítačom. Zariadenia spolu komunikujú cez Bluetooth, takže sa uistite, že máte túto funkciu nastavenú na oboch zariadeniach. Následne môžete začať ovládať dokumenty na počítači cez váš smartfón alebo tablet. Najlepšie využitie má aplikácia práve pri prezentáciách v PowerPointe, no využiť ju môžete aj na zobrazenie dokumentov vo Worde či tabuliek v Exceli.

office-remote-1 office-remote-2 office-remote-3

Pre každý typ dokumentu má aplikácia zvláštne funkcie. Väčšinou ide o základné možnosti, ktoré vám pomôžu pri prezentácii. Aplikácia umožňuje napríklad živý náhľad na slidy v prípade prezentácie v PowerPointe, no tie sa kvôli nízkej rýchlosti pripojenia cez Bluetooth môžu načítavať pomerne dlho. Okrem tohto nedostatku nám ale aplikácia fungovala veľmi spoľahlivo a potešil nás aj ukazovateľ času, ktorý vám pomôže pri prezentovaní orientovať sa v tom, ako dlho by ste ešte mali prezentovať. Nástroj Office Remote je k dispozícii zadarmo, a tak vám nič nebráni v tom, aby ste ho vyskúšali aj na svojom zariadení.

Verzia: 1.2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Central

15.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+