MojAndroid

Jednou z najdôležitejších súčastí systému Android sú upozornenia. Dostávame ich počas celého dňa a manipulujeme s nimi prakticky neustále. Existuje množstvo aplikácií, ktoré pomáhajú lepšie zorganizovať svoje upozornenia. Samotný systém Android prináša vo svojej najnovšej verzii Android 5.0 Lollipop úplne nový spôsob manipulácie s upozorneniami. V tomto smere vám ale môže pomôcť aj jednoduchá aplikácia NotifyWidget.

Ako názov napovedá, ide o widget, ktorý môžete umiestniť na domovskú či uzamykaciu obrazovku. Tu ale funkcionalita aplikácie nekončí, keďže NotifyWidget môže byť aj súčasťou populárneho widgetu DashClock. Po umiestnení na jedno z týchto miest bude widget oznamovať informácie o všetkých vašich notifikáciach. Z prostredia widgetu môžete ihneď manipulovať s jednotlivými upozorneniami tak, ako by ste to inak robili pomocou notifikačného panelu. Sami si pritom môžete nastaviť vzhľad a niektoré funkcie widgetu a prispôsobiť ho tak svojim predstavám.

notifywidget-cover

Najdôležitejšou vlastnosťou aplikácie je to, že funguje naozaj dobre. Keď raz odstránite upozornenie pomocou NotifyWidget, upozornenie bude odstránené aj z notifikačnej lišty. Priamo v nastaveniach aplikácií máte niekoľko funkcií, ako napríklad možnosť pre automatické zobrazenie rozšírených nastavení pri upozorneniach, ktoré podporujú rôzne akcie. V praxi to potom znamená, že keď vám príde mail, tak vo widgete ihneď uvidíte dostupné možnosti (Opovedať, Archivovať…). Nastaviť môžete aj pozadie widgetu a iné prvky, pričom ak budete aplikáciu používať na uzamykacej obrazovke a aj na domovskej obrazovke, prácu s upozorneniami v notifikačnej lište obmedzíte na minimum. Aplikácia tak má potenciál úplne pretvoriť spôsob, akým s upozorneniami pracujete a ak sa vám súčasný model nepáči, možno by ste mali vyskúšať práve NotifyWidget.

Verzia: 1.0.10
Aktuálna cena: 1,19 €
Verzia: 1.0.10
Aktuálna cena: 1,19 €

Zdroj: Android Police

27.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+