MojAndroid

V roku 2014 môžu byť aj vianočné tradície spojené s technológiami a mobilnými zariadeniami. Mnohí konzervatívnejší užívatelia sa možno voči tomuto nápadu postavia na odpor, no ostatní výdobytky moderných technológií privítajú aj v nevšedných oblastiach. Kombináciu typických vianočných tradícií a moderných technológií prináša aplikácia Nativity Scene AR, ktorá dokáže vďaka virtuálnej realite oživiť Betlehem, ktorý máte pod vianočným stromčekom.

Mnohé slovenské rodiny do dnes umiestňujú pod stromček vyobrazenie narodenia Ježiša Krista ako typický symbol kresťanských Vianoc. Virtuálna realita v tomto prípade funguje na princípe vytlačeného Betlehemu a mobilnej aplikácie vo vašom smartfóne alebo tablete. Po namierení fotoaparátu vášho mobilného zariadenia Betlehem vytlačený na papieri ožije, postavičky sa objavia v 3D a začnú sa aj hýbať. Ide o veľmi šikovný trik, vďaka ktorému môžete potešiť vaše deti, ale aj vianočných návštevníkov.

Aplikácia síce nemá žiadne ďalšie využitie, ale nič iné robiť ani nepotrebuje. Najskôr si musíte stiahnuť obrázok Betlehemu, ktorý nájdete na tomto odkaze. Vytlačený obrázok musíte odstrihnúť na vyznačenom mieste. Následne si iba stiahnete a nainštalujete aplikáciu a môžete sledovať živý Betlehem aj pod vaším stromčekom. Aplikácia stojí v obchode Play 0,99 € a aj v našom teste sa ukázala ako veľmi spoľahlivá. Pri sledovaní Betlehemu môžete vaše zariadenie otáčať a sledovať animáciu z viacerých uhlov, vďaka čomu je celkový zážitok ešte viac zvýraznený.

Verzia: 1.0
Pôvodná cena: 1,99 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Pôvodná cena: 1,99 €
Aktuálna cena: Zdarma

20.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+