MojAndroid

Spoľahlivým tréningovým partnerom pri vašej snahe o lepšie telo môžu byť aj aplikácie na chudnutie, ktoré sa postarajú nielen o rátanie kalórií, ale tiež o zostavenie kvalitného tréningového plánu.

Aj keď si to niekedy možno ani neuvedomujeme, pravdou je, že v súvislosti s používaním nových technológií, predovšetkým počítačov a smartfónov, narástol počet takzvaných sedavých zamestnaní. Táto skutočnosť má na svedomí, že počas dňa viac sedíme a menej sa hýbeme. Avšak, nové technológie nás takisto vedia dostať do pohybu a uľahčiť nám cestu za naším zdravším ja.

Rôzne štúdie a výskumy totižto potvrdili, že samokontrola dokáže podporiť proces chudnutia. Pýtate sa, ako? Zvyšovaním vášho povedomia o efekte a pokroku vykonaných pohybových aktivít. Práve takéto funkcie ponúkajú aj aplikácie na chudnutie, ktoré môžu pre vás predstavovať spoľahlivého tréningového partnera.

Obľúbené aplikácie na chudnutie

Pokiaľ vlastníte smartfón, čo je v roku 2019 takmer samozrejmosťou, môžete si doňho stiahnuť akékoľvek aplikácie na chudnutie. Vzhľadom na to, že ich je ale skutočne neúrekom, pripravili sme pre vás zoznam tých, ktoré sa vo svete tešia veľkej obľube.

Kalorické Tabuľky

Náš zoznam začíname aplikáciou z domáceho prostredia, ktorá je určená na počítanie kalórií. Kalorické Tabuľky umožňujú ukladanie skonzumovaných potravín a vytvorenie vlastného jedálnička, čím získate prehľad o tom, čo zjete. Táto aplikácia je dostupná v slovenskej aj v českej verzii.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

MyFitnessPal

MyFitnessPal patrí v súčasnosti medzi celosvetovo najpopulárnejšie aplikácie na chudnutie. Okrem rátania kalórií sleduje vašu hmotnosť a vypočítava odporúčaný denný príjem kalórií. Prostredníctvom tejto aplikácie sa dokážete spojiť aj s inými používateľmi a diskutovať o receptoch, tipoch či o vašich úspechoch.V nutričnej databáze nájdete viac ako 11 miliónov jedál. Navyše, môžete si sťahovať recepty z internetu, vytvárať vlastné jedlá alebo snímať niektoré balené potraviny. Keďže pomocou MyFitnessPal si jednoducho zanalyzujete denný príjem a výdaj kalórií, ľahšie docielite kalorický deficit, ktorý je nevyhnutný na chudnutie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Endomondo

Endomondo, inak nazývaný aj osobný tréner vo vašom vrecku, je navrhnutý tak, aby sledoval tréningy a poskytoval zvukovú spätnú väzbu a návody, ako dosiahnuť stanovené ciele. Používanie tejto aplikácie je veľmi jednoduché. Na základe vášho fyzického stavu, druhu športu a ďalších faktorov, akými sú napríklad čas, rýchlosť a vzdialenosť, Endomondo vypočíta úbytok kalórií. Tento osobný tréner je vhodný hlavne v tom prípade, ak sa snažíte o chudnutie behom alebo bicyklovaním.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

MyNetDiary

Ako aj samotní protagonisti MyNetDiary tvrdia, ide o výživového asistenta, ktorý vám pomôže s rátaním kalórií pri chudnutí, či sa zameriavate na keto, nízkosacharidovú, bielkovinovú alebo inú diétu. Jednoduchá aplikácia vám umožní nastaviť plány a ciele a zaznamenávať všetky potrebné informácie ohľadom vašich kalórií.Aj v tomto prípade je k dispozícii snímanie niektorých balených potravín.

Verzia: 7.1.2
Aktuálna cena: Zdarma

Jefit

Aplikácia Jefit vám pomôže vytvoriť cvičebný program prispôsobený vašim potrebám. Vďaka časovaču môžete zaznamenávať jednotlivé tréningové série a odpočinok medzi nimi. Samozrejme, nechýba ani analyzovanie vášho pokroku a informovanie o stanovených cieľoch. Inšpiráciou k tréningu vám môžu byť cviky na chudnutie s obrázkovými inštrukciami, ktorých nájdete v aplikácii Jefit viac ako 1300.

Verzia: 10.50
Aktuálna cena: Zdarma

SparkPeople

Medzi obľúbené aplikácie na chudnutie môžeme bezpochyby zaradiť aj SparkPeople. Tá si svoje miesto obháji napríklad databázou s vyše 2 miliónmi jedál a skenerom čiarových kódov niektorých balených potravín.Jej ďalšou výhodou sú na mieru prispôsobené tréningové programy, fotografie a popisy rôznych cvičení a možnosť komunikovať s ďalšími používateľmi.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Cronometer

Cronometer je jedným z najpresnejších a najkomplexnejších sledovačov výživy na trhu. Táto aplikácia ponúka možnosť sledovania kalórií a príjmu vody, pridávania či skenovania potravín, a takisto zaznamenávania vlastných cieľov, indexu telesnej hmotnosti, bazálneho metabolizmu a tuku.Okrem tohto všetkého môžete do aplikácie Cronometer nahrávať svoje fotografie a sledovať tak progres. Pozitívom je tiež diskutovanie na fórach.

Verzia: 3.2.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.8
Aktuálna cena: Zdarma

Lose it!

Lose it! je aplikácia zameraná na rátanie kalórií a sledovanie hmotnosti. Na základe nastavených cieľov a fyzických údajov vypočítava denné potreby kalórií a vyhodnocuje celkový plán. Ani v tomto prípade nechýba rozsiahla databáza jedál a možnosť snímania čiarových kódov niektorých balených potravín.Špeciálnou funkciou aplikácie Lose it! je fotografovanie konzumovaných jedál.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Fooducate

Fooducate by sme pokojne mohli nazvať aj výživovým skenerom. Jej najväčším rozdielom oproti vyššie spomínaným aplikáciám je možnosť skenovania čiarových kódov niektorých potravín s funkciou získania podrobnejších informácií o danom produkte. Fooducate vás upozorní na nezdravé látky v skenovanom výrobku a zároveň vám poskytne zdravšiu alternatívu.Táto aplikácia je ideálna pre ľudí, ktorí často cestujú do zahraničia, kde nepoznajú tamojšie produkty. S jej pomocou si ľahko overia ich zloženie a môžu sa zdravo stravovať aj na cestách.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pre ktoré aplikácie na chudnutie sa rozhodnúť?

Ak sa po prečítaní predošlých riadkov pýtate, pre ktoré aplikácie na chudnutie sa rozhodnúť, záleží to od viacerých faktorov. V prvom rade by ste si mali ujasniť, aké funkcie od vášho budúceho tréningového partnera očakávate. Do pozornosti dávame aj fakt, že podobné aplikácie zvyknú ponúkať používateľom okrem bezplatnej verzie aj rôzne prémiové s pridanými funkciami, za ktoré si ale musíte priplatiť. Výber tak závisí na vašich požiadavkách a možnostiach

Nami spomenuté aplikácie na chudnutie by vám však sklamanie priniesť nemali. Práve naopak, patria medzi celosvetovo najobľúbenejšie, a tak dúfame, že vám ich výber poskytne pomoc k dosiahnutiu osobných cieľov.

 

Článok vznikol v spolupráci s Fitnessrevolution.sk

8.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+