MojAndroid

Ak ste unavení z textových procesorov, ktoré ponúkajú stovky rôznych funkcií, spomedzi ktorých 95 % na mobilnom zariadení ani nepoužívate, máme pre vás zaujímavú alternatívu. Je ňou aplikácia Monospace, ktorá ponúka veľmi jednoduché prostredie s minimom funkcií, vďaka čomu nebudú vašu pozornosť pútať rôzne tlačidlá a možnosti a vy sa budete môcť sústrediť iba na písanie.

Aplikácia ponúka jednoduché prostredie pre písanie textu. K dispozícii budete mať iba základné funkcie vrátane tučného písma, kurzívy, či označenia Nadpis 1 a Nadpis 2. Väčšina ďalších funkcií z klasických textových editorov tu ale chýba. Užitočná je synchronizácia naprieč zariadeniami vďaka integrácii s cloudovým úložiskom Dropbox, čo umožní pracovať s dokumentmi na viacerých zariadeniach.

nexus2cee_image-8_thumb2 nexus2cee_image-9_thumb3

V aplikácii nám ale chýba funkcia triedenia súborov do priečinkov. Miesto toho ponúka aplikácia špeciálny systém označovania súborov tagmi. Jednoducho na koniec súboru pridáte tagy označené značkou # a aplikácia automaticky roztriedi všetky súbory podľa týchto tagov a umožní vám v nich lepšie vyhľadávanie. Aplikácia je v obchode Play zatiaľ dostupná vo forme Beta verzie, čo znamená, že nie všetko musí fungovať na 100 %. Tiež je veľmi pravdepodobné, že do uverejnenia oficiálnej verzie aplikácie ešte nejaké zaujímavé funkcie pribudnú.

Verzia: 2.6.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.6.3
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

29.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+