MojAndroid

V obchode Google Play nájdeme niekoľko dobrých internetových prehliadačov vrátane Chrome, Dolphin Browseru, Firefoxu alebo Safari. Najnovším prírastkom v tejto veľkej rodine je Mercury Browser, populárna náhrada predinštalovaného prehliadača Safari konkurenčného systému iOS, ktorý bol portnutý do Androidu.

Mercury Browser Android aplikacie Mercury Browser Android aplikacie Mercury Browser Android aplikacie

Mercury Browser ponúka pekne používateľské prostredie a niekoľko pokročilých funkcií, akou je napríklad anonymné prehliadanie, ktoré nezaznamenáva cookies alebo históriu prehliadania. Prítomné je aj prehliadanie v režime celej obrazovky alebo užitočná funkcia čítačky, ktorá optimalizuje stránku pre čítanie. Táto je súčasťou rozšírení, kde nájdeme napríklad priamy prístup k prekladu cez Google Translate, Dropbox alebo prenos súborov cez Wi-Fi, ktorý vytvorí webový server a používateľ môže prenášať súbory z PC do smartfónu. K ďalším funkciám patrí vyhľadávanie na stránke, ovládanie gestami, zdieľanie, nastavenie jasu alebo denný a nočný mód.

Mercury Browser Android aplikacie Mercury Browser Android aplikacie Mercury Browser Android aplikacie

Načítavanie stránok sa zdá byť rýchle, no malé váhanie je možné pozorovať pri scrolovaní alebo pinch-to-zoom. Autori tiež berú súkromné prezeranie vážne, čoho dôkazom je možnosť zamknúť heslom celú aplikáciu. Prehliadač Mercury Browser je zdarma dostupný v obchode Google Play a stiahnuť si ho môžete kliknutím na nižšie uvedený widget. Dajte nám vedieť, či sa vám nová aplikácia pozdáva a či je prehliadač rýchlejší, ako váš terajší.

Verzia: 3.2.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.3
Aktuálna cena: Zdarma
10.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+