MojAndroid

Mobilné zariadenia s operačným systémom Android ponúkali používateľom niekoľko pokročilých nastavení fotoaparátu, no to sa s príchodom najnovšej verzie 5.0 Lollipop zmenilo. Nové API (Application programming interface) totižto umožňuje ďaleko rozsiahlejšie možnosti ovládania fotoaparátu. Problémom však je, že samotný systém sa do nových zariadení dostáva len veľmi pomaly a doposiaľ neexistovala žiadna aplikácia, ktorá by nové API aj skutočne využívala. Aplikácia Manual Control od vývojárov populárneho titulu DSLR Camera Pro prináša tieto možnosti používateľom po prvý krát.

Aplikácia prináša všetko, čo by ste od nej čakali. Umožňuje manuálne nastaviť rýchlosť uzávierky, zaostriteľnú vzdialenosť, ISO, vyváženie bielej, kompenzáciu expozície a ďalšie. Svoje snímky tiež môžete uložiť do formátu RAW (DNG) pre ďalšie spracovanie, ktoré môžete vykonať napríklad v mobilnej verzii aplikácie Lightroom, ktorá bola predstavená len včera. Manual Camera ponúka okrem skvelej funkcionality aj prepracované používateľské prostredie, ktoré sa môže porovnávať s tými najlepšími na trhu.

Manual Camera Android

Ak teda máte Android smartfón alebo tablet s najnovším Androidom 5.0 Lollipop a fotenie mobilným zariadením je vaše hobby, táto novinky je ako stvorená pre vás. Aplikácia je dostupná v obchode Google Play a stojí 1,69€.

Verzia: 3.7.2
Aktuálna cena: 3,29 €
Verzia: 3.7.2
Aktuálna cena: 3,29 €
16.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+