MojAndroid

Dnes je už k dispozícii aplikácia naozaj na všetko. Či už používate svoje inteligentné zariadenia doma, v práci, v autobuse, pri televízii, vždy nájdete tu pravú aplikáciu, ktorá vám tieto chvíle spríjemní či zefektívni. Pri stretnutiach s priateľmi by sme ale mali používanie smartfónov obmedziť. Určite ste už aj vy videli stoly v bare obkolesené duchom neprítomnou skupinou ľudí, ktorá hľadela do svojich smartfónov a nezaujímala sa jeden o druhého. Aplikácia LookFor toto správanie rozhodne nepodporuje, no zároveň je určená presne pre prípady, keď sa nachádzate niekde so skupinou priateľov či známych.

lookfor

Presnejšie povedané, táto aplikácia je určená do tých situácií, keď svojich známych stratíte z dohľadu. Najlepšie je možné ju využiť na koncertoch alebo iných podujatiach, kde reálne hrozí, že budete oddelení od svojich priateľov a nebudete sa im vedieť dovolať či iným spôsobom ich oboznámiť so svojou presnou polohou. LookFor je esenciálne iba aplikácia, ktorá rozbliká vašu obrazovku striedavo v rôznych farbách. Tento efekt je dostatočne výrazný na to, aby zaujal vašich známych aj vo väčšej vzdialenosti. Stačí, keď sa pred koncertom dohodnete, že v prípade nutnosti sa nájdete pomocou tejto aplikácie a už viac nemusíte myslieť na to, či sa počas udalosti oddelíte.

Funkcie aplikácie sú naozaj jednoduché a veľmi vtipne sú prezentované aj v oficiálnom videu k aplikácii. Nič to však nemení na tom, že aj takáto aplikácia môže mať reálne využitie a v niektorých situáciách vám môže výrazne pomôcť. Aplikácia je k dispozícii v obchode Play za poplatok 1,04 EUR a jej najväčšou prednosťou je to, že jednoducho funguje a v kritických situáciách sa na ňu môžete určite spoľahnúť.

Zdroj: engadget

16.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+