MojAndroid

Pokročilí užívatelia systému Android sa zrejme už stretli s menom Chainfire. Ide o vývojára aplikácií, ktoré sú zväčša určené pre zariadenia s ROOT právami, pričom jeho najväčším prínosom je určite aplikácia SuperSU. Vývojár teraz prišiel s novou aplikáciou LiveBoot, ktorá je určená pre pokročilých užívateľov a štartovaciu animáciu na zariadení nahradí alternatívnou. Tá ukáže jednotlivé procesy a príkazy, ktoré sa vykonávajú pri spúšťaní zariadenia.

Aplikácia je určená primárne pre zariadenia so systémom Android 5.0 Lollipop, no mala by fungovať na všetkých zariadeniach so systémom Android 4.3 a novším. Práve na starších verziách systému sa ale užívatelia môžu stretnúť s niektorými problémami, na čo vývojár upozorňuje a sľubuje, že v najbližších aktualizáciách sa pokúsi tieto problémy odstrániť.

Aplikácia je dostupná vo verzii zadarmo a v platenej PRO verzii. Tá je k dispozícii ako in-app nákup v hodnote 2,41 eur a slúži na to, aby ste pri štartovacej animácii mohli vidieť log spolu s priehľadnou tradičnou animáciou. Z väčšej časti je ale tento poplatok určený na podporu samotného vývojára. Pre správne fungovanie aplikácie je ale bezpodmienečne potrebný ROOT zariadenia spolu s aplikáciou SuperSU vo verzii 2.40 alebo novšej. Aplikácia je totiž zostavená tak, že potrebuje túto špecifickú aplikáciu a bez nej fungovať nebude. Aj keď splníte všetky kritéria, Chainfire upozorňuje, že aplikácia nemusí pracovať správne. K dispozícii ale máte test priamo v aplikácii, pomocou ktorého môžete zistiť kompatibilitu s vašim zariadením a systémom. Ani tento test ale nezaručuje správne fungovanie, no je pomerne dobrým smerodajným kritériom. Viac informácií o aplikácií si môžete prečítať v téme na fóre XDA, kde môžete prispieť vlastnými postrehmi.

Verzia: 1.60
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.60
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Chainfire (Google+) via Android Community

19.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+