MojAndroid

Letné obdobie je typické pre rôzne festivaly, ktoré si časom našli svojich skalných fanúšikov. Napríklad dnes, 11. júla, odštartuje 22. ročník najväčšieho slovenského hudobného festivalu Pohoda. Na letisku v Trenčíne čaká jeho návštevníkov viacero známych hudobných umelcov ako sú The Roots, Liam Gallagher, Mac DeMarco, The 1975 alebo Lykke Li.

Medzi ďalšie obľúbené festivaly na Slovensku určite patria Grape Festival, Žákovic open, Hip Hop Camp či Camp Fest. Vybrali sme niekoľko aplikácií z obchodu Google Play, ktoré by návštevníkom festivalov nemali v smartfóne chýbať.

Pohoda powered by Orange

Oficiálna aplikácia festivalu Pohoda je základnou aplikáciou každého návštevníka. Poskytuje program jednotlivých pódií, informácie o interpretoch alebo mapa areálu. V položke Môj program si môžete vytvoriť plán, čo konkrétne chcete vidieť. Aplikácia má ešte jednu užitočnú funkciu. Pokiaľ máte Facebook účet a spolu s priateľmi sa v aplikácií cez neho zaregistrujete, tak sa navzájom môžete jednoducho nájsť na mape areálu letoviska.

Verzia: 2017.02
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2017.02
Aktuálna cena: Zdarma

Find My Friends

Pokiaľ nemáte facebook účet a napriek tomu by ste chceli vedieť presnú polohu vašich priateľov na festivale, tak Google Play ponúka viacero riešení. Tým asi najznámejším je aplikácia Find My Friends s viac ako 10 miliónmi stiahnutí. Rozhranie aplikácie je jednoduché a hlavne prehľadné. Môžete cez ňu jednoducho zdielať vašu polohu s priateľmi a jej výhodou je aj to, že funguje už od verzie systému Android 4.4.

Verzia: 15.8.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 15.8.0
Aktuálna cena: Zdarma

Tent Finder

Jedna vec je nájsť vašich priateľov v záplave tisícich ľudí a druhá váš stan v stanovom mestečku. Pokiaľ sa rozhodnete na festivale priamo stanovať, môžete svoj stan neskôr lokalizovať pomocou aplikácie Tent Finder. Tá sa osvedčila už na viacerých svetových festivalov. Okrem polohy si do nej môžete uložiť aj fotografiu vášho stanu, ak by ste ho neskôr nevedeli poznať.

Verzia: 1.0.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.3
Aktuálna cena: Zdarma

iMeteo

K festivalu patria, bohužiaľ, aj náhle zmeny počasia a búrky. Jedna taká viedla pred rokmi k známej tragédii. Aby návštevník vedel, aké bude počasie, má oficiálna aplikácia aj predpoveď. Nie je ale na škodu mať ešte jednu komplexnejšiu aplikáciu pre počasie. Zo slovenských patrí k najpopulárnejším iMeteo. Poskytne hodinovú predpoveď počasia, radarové snímky a aj notifikácie na búrky, blesky a silný vietor vo vašej oblasti.

Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma

Pripomínač pitia vody

Na letných festivaloch sa návštevník pohybuje na otvorenom priestranstve vystavený priamemu slnku. Aby v takom horúcom letnom počasí neskolaboval, musí dodržiavať pravidelný pitný režim. S ním by vám mohla pomôcť aplikácia Pripomínač pitia vody. Jednoducho nastavíte svoju váhu a aplikácia určí minimálnu hodnotu denného množstva vody, ktoré musíte vypiť. Následne si už vediete záznam vypitých pohárov a pokiaľ zabudnete, tak vám aplikácia pitný režim pripomenie. Jej výhodou je aj podpora smart hodiniek a služby Google Fit.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Prvá pomoc

Na festivaloch sa môžu návštevníkom prihodiť rôzne zdravotné problémy alebo dokonca úrazy. Aby ste si v takýchto situáciach dokázali poradiť, je dobré mať nainštalovanú aplikáciu Prvá pomoc. Vysvetlí vám postup pomoci alebo dokonca záchrany života krok za krokom. Nechýbajú ani ilustračné obrázky, videá alebo priame volanie na záchrannú linku.

Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4
Aktuálna cena: Zdarma

Shazam

Asi väčšina návštevníkov festivalov bude vedieť, ktorý interpret hrá na pódiu, ale nemusia poznať názov práve hranej pesničky. V tom im pomôže populárna aplikácia Shazam. S pomocou mikrofóna smartfónu po jednoduchom kliknutí na obrazovku rozozná znejúcu pesničku. Okrem jej názvu poskytne používateľovi aj jej priame spustenie v službe Spotify.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Tieto aplikácie môžete využiť aj na ďalších festivaloch ako napríklad:

 • Hevhetia, 11.júl 2019, Košice
 • Masters of Rock, 11.-14.júl 2019, Vizovice, ČR
 • T-F Pramene, 12.-13.júl 2019, Sklené Teplice
 • Colours of Ostrava, 17.-20.júl 2019, ČR
 • Country Fest Tužina, 19.-20.júl 2019
 • The Legits Blast, 24.-28.júl 2019, Banská Bystrica
 • Benátská, 25.-28.júl 2019, Liberec, ČR
 • BeeFree, 26.-27.júl 2019, Bratislava
 • Country Terchová, 26.-28.júl 2019
 • Žákovic open, 2.-3.august 2019, Trenčianske Bohuslavice
 • Grape Festival, 9.-10.august 2019, Piešťany
 • Hip Hop Kemp, 15.-17.august 2019, Hradec Králové, ČR
 • Breathe, 30.august 2019, Prešov

Pokiaľ poznáte festivalovú aplikáciu, ktorá v zozname chýba, tak sa s ňou môžete podeliť v komentároch.

11.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+