MojAndroid

Nová sociálna sieť iM5 bola verejnosti sprístupnená iba pred niekoľkými týždňami, no okamžite po spustení bola k dispozícii aj oficiálna android aplikácia, ktorá zabezpečuje bezproblémový  a pohodlný prístup k obľúbeným aktivitám kdekoľvek sa nachádzate.

Ak ste o iM5 ešte nepočuli, tak v krátkosti by sa dal zmysel tejto sociálnej siete zhrnúť tak, že na rozdiel od všetkých ostatných konkurentov sa orientuje najmä na budúcnosť. Zatiaľ čo na Facebook alebo Twitter zaznamenáva väčšina ľudí niečo o svojich životných skúsenostiach či zážitkoch, iM5 má slúžiť presne opačnému účelu. Prostredníctvom takzvaných kanálov sa snaží zoskupovať ľudí s podobnými záujmami, koníčkami či ľudí žijúcich v jednej oblasti. Do týchto kanálov môže ktokoľvek pridať akúkoľvek aktivitu, ktorú práve robí alebo sa chystá robiť v budúcnosti. Ostatní sa môžu tejto aktivity zúčastniť zaškrtnutím políčka „Do it“ a následne v komentároch zdieľať svoje skúsenosti.

Výhodou android aplikácie iM5 je fakt, že vďaka jednoduchosti webovej verzie tejto sociálnej siete nebola android verzii odobratá žiadna funkcionalita. Celé prostredie aplikácie navyše verne kopíruje minimalistický štýl webovej verzie a vy si nebudete musieť zvykať na úplne nové ovládacie prvky, ako je tomu v mnohých iných prípadoch oficiálnych mobilných aplikácií. Jednotlivé kanály sú rovnako ako vo webovom prehliadači usporiadané do kategórii „watching“, „all channels“, „following“ a „near me“. Kvôli malej používateľskej základni nám kategória „near me“ neukázala žiadne výsledky, no postupom času sa to snáď zmení. Ako ste si všimli, rovnako ako webová verzia ani android aplikácia nie je lokalizovaná do slovenčiny, ale to je pre zatiaľ veľmi malé rozšírenie pochopiteľné.

Aplikácia neponúka žiadnu výnimočnú funkcionalitu oproti webovej verzii, no prostredie ostalo veľmi jednoduché a prehľadné, navyše reakcie aplikácie sú okamžité a prechody medzi jednotlivými obrazovkami maximálne plynulé. To ešte viac zvýrazňuje skvelý zážitok z používania a prakticky dokonale nahradzuje webovú aplikáciu, ktorú po nainštalovaní iM5 na vaše android zariadenie ani nebudete musieť používať.

27.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+