MojAndroid

Podľa najnovších informácií by mala byť komerčná verzia systému Android L dostupná pre verejnosť už 1. novembra. Nový systém bude najskôr dostupný pravdepodobne pre zariadenia Nexus a Google Play Edition zariadenia. Ostatní výrobcovia prinesú nový Android do svojich zariadení v priebehu ďalších týždňov a mesiacov, no vy si už teraz môžete vyskúšať niektoré funkcie nového systému. Na fóre XDA sa objavila aplikácia HeadsUp, ktorá prináša nové notifikácie aj na zariadenia so starším Androidom.

Nová funkcia je v súčasnosti dostupná vo väčšine populárnych custom ROM, no vďaka tejto aplikácií ju môžete používať na takmer všetkých zariadeniach so systémom Android 4.1 a novším. Aplikácia pochádza od vývojára populárneho titulu AcDisplay, na ktorom je aj novinka postavená. Upozornenia sa zobrazujú v prehľadných oknách, no najzaujímavejšou súčasťou aplikácie sú rôzne nastavenia. Vďaka nim je možné aplikáciu prispôsobiť svojim vlastným predstavám a zobrazované upozornenia nastaviť tak, aby zobrazovali hlásenia iba vami vybraných aplikácií.

headsup-1

Aplikácia nevyžaduje pre správne fungovanie ani práva ROOT, takže by mala bez problémov fungovať na drvivej väčšine zariadení. Zobrazovaným upozorneniam je možné pridať aj prioritu, takže sa môžete vyhnúť takým hláseniam, ktoré vás nezaujímajú a iba by vás zbytočne otravovali. Aplikácia je v obchode Play zadarmo a prítomné hlásenie o nákupoch v aplikácii znamená možnosť oceniť autorovu prácu dobrovoľným finančným príspevkom. Viac informácií nájdete priamo v téme fóra XDA.

Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: XDA

25.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+