MojAndroid

Tradiční výrobcovia smartfónov v priebehu rokov okrem systému vo svojich smartfónoch aktualizujú aj predinštalované aplikácie, ktoré využíva množstvo užívateľov. Iba pred niekoľkými rokmi sa začal rozširovať trend vylepšovania aplikácie Galéria, vďaka čomu iba málo užívateľov hľadá alternatívy v obchode Play. Ak ale patríte medzi nich, máme pre vás zaujímavú novinku.

Tou je aplikácia Focus od známeho vývojára Francisca Franca. Ten má na starosti veľmi známy franco.Kernel, ale aj niekoľko ďalších aplikácií určených pre zariadenia s ROOT oprávneniami. Jeho najnovšia aplikácia je ale určená pre všetky zariadenia a pre užívateľov, ktorým predinštalovaná aplikácia s galériou nestačí. Focus je minimalistická galéria, ktorá sa sústredí na to, aby vám zobrazovala iba tie informácie, ktoré vidieť chcete.

Pri prehliadaní fotografií vás nebude obťažovať množstvom tlačidiel a možností. Franco sa spoliehal na to, že na úpravu obrázkov sú k dispozícii mnohé ďalšie a výkonnejšie tituly, a tak do svojej galérie Focus zbytočne nepridával funkcie, ktoré by aj tak veľa užívateľov nevyužívalo. Miesto toho sa sústredil na dôležité prvky aplikácie a pridal aj niekoľko originálnych funkcií. Tou najzaujímavejšou je špeciálny systém tagovania obrázkov. K dispozícii je niekoľko predpripravených značiek a mnohé ďalšie si môžete vytvoriť. Pomocou nich môžete fotografie rozdeliť do mnohých kategórií, vďaka ktorým bude hľadanie obrázkov s rovnakou tematikou oveľa jednoduchšie.

Okrem toho potešia aj ďalšie detaily, ako napríklad možnosť výberu farebnej témy či možnosť súkromného režimu. Ten funguje tak, že keď podáte telefón priateľovi s tým, že mu chcete ukázať jednu fotografiu, dokážete galériu zablokovať tak, aby nebolo možné prechádzať na ďalšie fotografie v zozname. Takto jednoducho môžete zabrániť tomu, aby si bez vášho vedomia niekto pozeral vaše súkromné fotografie. Aplikácia je v obchode Play dostupná zadarmo, a tak si ju vyskúšať môžete aj vy.

Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma

12.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+