MojAndroid

Ak patríte medzi tých užívateľov, ktorí s obľubou nastavujú rôzne dizajnové prvky na svojom zariadení, pravdepodobne ste vyskúšali aj niektoré alternatívne launchery. Tie ponúkajú oproti riešeniam od výrobcov oveľa viac možností úprav a prispôsobenia a v niektorých prípadoch dokonca aj lepšie fungujú. Veľmi zaujímavým launcherom je aj Flow Home, ktorý zaujme najmä fanúšikov sociálnych sietí.

Na začiatok je potrebné podotknúť, že Flow Home je momentálne iba v beta verzii, pričom pre fungovanie aplikácie je potrebný aktivačný kód. Do oficiálneho predstavenia aplikácie sa tak môže ešte veľa zmeniť, no už teraz ponúka Flow Home niekoľko veľmi užitočných funkcií. Nejde pritom o launcher, ktorý ponúkne veľké množstvo nastavení alebo možností. Takých titulov je v obchode Play dostatočné množstvo a vývojári sa zamerali na úplne iné prvky. Flow Home totiž nahradí vašu domovskú obrazovku zoznamom noviniek zo sociálnych sietí, čím sa tak trochu podobá na domovskú obrazovku Blink Feed známu zo zariadení HTC.

Náš tip
Vyberáme najlepší launcher pre Android

Vďaka tomu sa úplne mení aj rozloženie ovládacích prvkov systému. Cez celú obrazovku sú zobrazené políčka s novinkami zo sociálnych sietí. Na výber je aktuálne Facebook, Twitter a Instagram. Pri prvotnom spustení aplikácie budete vyzvaní pre prihlásenie sa k svojim účtom, no je to možné spraviť aj dodatočne. Nastavenie trvá iba niekoľko minút a následne budete prenesení priamo na vašu novú domovskú obrazovku. Celkom hore sa nachádza záhlavie, v strede ktorého je umiestnená vaša profilová fotografia. Nájdeme tu ešte informáciu o dátume a aktuálnom počasí, no zvyšok obrazovky vypĺňajú polia s novinkami zo sociálnych sietí.

2014-09-02 13.25.29 2014-09-02 13.25.32

Po kliknutí na ne sa zobrazí text statusu. Gestom potiahnutia prsta zľava doprava zasa môžete novinku odstrániť zo svojej domovskej obrazovky. Opačným smerom sa zasa dostanete k zoznamu všetkých nainštalovaných aplikácií. Tie môžete stlačením a podržaním ikonky pridať do panelu pre rýchle spustenie, ktorý je skrytý a otvoríte ho kliknutím na príslušnú ikonu v pravom dolnom rohu aplikácie. Aplikácie je možné v menu s aplikáciami aj vyhľadávať kliknutím na ikonu lupy a zadaním názvu alebo začiatočných písmen príslušnej aplikácie.

Po kliknutí na vašu fotografiu v záhlaví obrazovky sa dostanete do nastavení launcheru. Tu môžete prispôsobiť, aké informácie sa budú na domovskej obrazovke zobrazovať a aj to, ako často sa budú na pozadí aktualizovať novinky z jednotlivých zdrojov. Na výber máte aj niekoľko nastavení vzhľadu a ďalších funkcií, pričom pri zverejnení oficiálnej verzie aplikácie by mohli pribudnúť aj ďalšie.

2014-09-02 13.25.36 2014-09-02 13.26.30

Hlavným znakom aplikácie Flow Home je jednoduchosť. Launcher zatiaľ neponúka žiadne pokročilé nastavenia a novinky na domovskej obrazovke, ako aj aplikácie v menu s aplikáciami zoraďuje do jednoduchých zoznamov. Launcher však pracuje veľmi rýchlo a spoľahlivo a je vhodný pre fanúšikov sociálnych sietí, ktorí budú mať prístup k najaktuálnejším informáciám ihneď po odblokovaní zariadenia. Aplikácia má ale aj potenciál do budúcna a s pridaním ďalších funkcií sa veľmi rýchlo môže stať obľúbeným launcherom pre mnohých užívateľov, ktorí majú radi jednoduchosť a rýchly prístup k informáciám zo sociálnych sietí. Flow Home je v obchode Play zadarmo a po nainštalovaní aplikácie budete vyzvaní k zadaniu overovacieho kódu. Vývojár sprístupnil beta verziu pre všetkých členov fóra XDA a ak budete mať nejaké postrehy k aplikácii, môžete mu nechať správu priamo v príslušnej téme fóra XDA.

Verzia: beta21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: beta21
Aktuálna cena: Zdarma

Overovací kód – XDADEV

Zdroj: XDA 

2.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+