MojAndroid

Obchod Play nám v Európe dovolí objavovať aplikácie, ktoré by inak pre nás neboli dostupné. Týka sa to však len tých aplikácií, ktoré vyšli v Európe. Ako príklad uvediem možnosť pozretia aplikácií, ktoré vyšli v Španielsku ale neboli určené pre Slovensko. Zatiaľ nám však Google nedovolí sťahovať tieto aplikácie (zrejme sa na funkcií ešte pracuje).

Ako prehliadať aplikácie, ktoré neboli doteraz dostupné?

Postup na aktiváciu tohto režimu je trochu zvláštny. GSMArena uvádza, že musíte ísť do webovej verzii Obchodu Play a odhlásiť sa z nej (alebo ju navštívte v inkognito móde). Následne by ste mali vidieť na spodnej strane stránky odkaz na Polohu. Po kliknutí sa vám zobrazí výber krajín Európskej únie (vrátane Spojeného kráľovstva). Budete môcť prehliadať všetky miestne aplikácie, hry, knihy a filmy a to dokonca aj v miestnej mene.

Je zvláštne, že Google nám umožnil prehliadať obsah z akýchkoľvek krajín bez možnosti zakúpenia alebo stiahnutia. Taktiež premýšľame nad tým, čo viedlo Google k tomu, aby nám umožnil zmenu lokality. Možno to bol nejaký zákon z Európskeho parlamentu? Možno chcú pomôcť ľuďom v zahraničí pristupovať k domácemu obsahu (Slovákom v Anglicku k nášmu obsahu)?

Náš tip
Toto je TOP 10 Android aplikácií, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie (7/2020)
16.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+