MojAndroid

Popri všetkých vznešených aplikáciách, ktoré sa starajú o vaše zdravie a podobne, sú tu aj aplikácie, ktoré sa starajú skôr o vašu zábavu. Alebo lepšie povedané, o vašu hladinu alkoholu v krvi. Zo susedného Česka je tu aplikácia Drink Strike, pomocou ktorej pijete a zároveň sa “hecujete” k rôznym výkonom. V rámci aplikácie najskôr zadáte svoju hmotnosť, pohlavie a mierku, v ktorej má hra počítať vaše “úspechy”. V úvodnom menu sa nachádza zoznam vašich vypitých alkoholických nápojov a potom je tu hlavná časť “Výzvy”, ktoré majú rôzne kategórie. V základných nastaveniach nájdete (v porovnaní s ostatnými možnosťami) pomerne nudné veci ako “vypi toľko a toľko piva”, alebo “k tretiemu pivu pridaj štvrté” atď. No k tým zaujímavejším výzvam potom patria kategórie filmov či rozprávok. Z filmovej oblasti si vyberiete napríklad Krstného otca, kde vám aplikácia prikáže vypiť 3 x whiskey, vyfajčiť jednu cigaru a zjesť jeden pomaranč. Trochu prehnané je to však napríklad v prípade rozprávky – Ali Baba a 40 zbojníkov. Áno, domysleli ste si správne, je tu číslo 40 a v tomto prípade to znamená 40 rumov! Niektoré výzvy sú teda vážne prestrelené, čo pravdepodobne hre uberá na dĺžke jej trvania. Ale sú medzi nami aj takí, ktorí milujú výzvy, takže…:)

Drink_Strike

Súčasť hry tvoria aj rôzne bonusy za splnené úlohy a za rýchlosť ich splnenia. Dostávate za to zlaté, strieborné a bronzové vrchnáky od piva. Užitočnou funkciou je však aj alkoholická kalkulačka, ktorá vám vypočíta na základe vášho telesného profilu a požitých nápojov, koľko bude trvať vaše vytriezvenie. A aby si tvorca zaistil aspoň trochu vážnosti, pri opise appky na Google Play je aj upozornenie: A nezabudni, nikdy nepi alkohol, keď sa chystáš viesť motorové vozidlo alebo vykonávať akúkoľvek zodpovednú činnosť alebo funkciu!

Čo si o tom všetkom myslíte, je len a len na vás :)

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+