MojAndroid

V obchode Play sa objavila veľmi zaujímavá aplikácia Coolify. Jej účelom je schladiť váš tablet alebo smartfón a zabrániť tak nepríjemnému prehrievaniu, ktoré môže výrazne znepríjemniť používanie. Okrem toho ponúka jednoduché prostredie a vyžaduje iba minimálny čas pri prvom nastavení.

Aplikácia Coolify sa vyznačuje veľmi pekným prostredím, ktoré ale často vidieť nebudete. Hlavnou výhodou aplikácie je totiž fakt, že po prvotnom spustení ju už prakticky nebudete musieť otvárať a všetku prácu vykoná za vás. Po inštalácii vás aplikácia vyzve k prvotnému nastaveniu. Po jeho dokončení bude Coolify pracovať na pozadí a vy tak vôbec nebudete musieť vedieť o tom, o čo všetko sa aplikácia stará.

Aplikácia pracuje na 100% na zariadeniach, na ktorých sú sprístupnené práva ROOT. Na ostatných zariadeniach bude účinok aplikácie obmedzený, no aplikácia bude fungovať aj na tých. Primárne je ale určená práve pre náročných užívateľov. Prostredie aplikácie je veľmi jednoduché a intuitívne. Dominantným prvkom hlavnej obrazovky je informácia o teplote zariadenia. V prípade záujmu je možné zvoliť si vlastnú farebnú tému, ale aplikáciu v skutočnosti po nastavení nebudete musieť viac otvoriť, takže prispôsobovanie si vzhľadu môže byť zbytočné.

coolify-1 coolify-2 coolify-3

Aplikácia priamo nepracuje s nastaveniami taktovacej frekvencie procesora, ale upravuje rôzne iné hodnoty. V prípade, že vo vašom zariadení nemáte práva ROOT, Coolify maximálne vypne aplikácie na pozadí, prípadne môže slúžiť aj ako ukazovateľ teploty zariadenia. Tú si môžete nechať zobraziť v notifikačnej lište, ktorú je ale možné odstrániť. V aplikácii je tiež možné sledovať činnosť aplikácie a záznamy o tom, kedy pracovala a schladzovala zariadenie. Ohlasy od užívateľov sú zmiešané, no zväčša pozitívne. Účinnosť aplikácie sa ale bude zrejme líšiť aj v závislosti od zariadenia. Coolify je ale v obchode Play úplne zadarmo, a tak vám nič nebráni v tom, aby ste aplikáciu vyskúšali aj vy. Ak máte problém s prehrievaním vášho zariadenia, možno práve Coolify je riešením nepríjemnej situácie.

coolify-4 coolify-5 coolify-6

Verzia: 5.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

 

6.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+