MojAndroid

Prehliadač Google Chrome patrí medzi najpopulárnejšie na svete, pričom toto tvrdenie platí aj o desktopovej aj o mobilnej verzii. Na smartfóny a tablety s operačným systémom Android je pritom k dispozícii v plnohodnotnej verzii Chrome, ktorá je stabilná a poskytuje najlepší užívateľský zážitok a ktorá je v súčasnosti predinštalovaná na každom zariadení s Androidom a Službami Google. V obchode Play je ale k dispozícii aj Beta verzia aplikácie, ktorá obsahuje niektoré novinky skôr, ako sa dostanú do plnohodnotnej verzie. Novinky sú testované nejaký čas v beta verzii a ak sa neukážu žiadne nedostatky, funkcia je potom pridaná aj do plnej verzie aplikácie. V obchode Play teraz pribudol titul Chrome Dev, ktorý pridáva tretiu úroveň do tejto schémy testovania nových verzii.

Ako iste tušíte, v tomto prípade pôjde o verziu aplikácie, ktorá bude dostávať novinky okamžite po ich zverejnení. V praxi to znamená naozaj aktuálnu aplikáciu, no zároveň aj najmenej stabilnú. Samotní užívatelia sa tak môžu podieľať na testovaní čerstvých funkcií, ktoré sa do ostatných verzií prehliadaču dostanú možno až o niekoľko týždňov. Samozrejme, v týchto verziách aplikácie bude určite väčšie množstvo chýb a nedostatkov, takže pre bežného užívateľa možno nie je toto riešenie najoptimálnejšie. Ak sa ale o podobné testovanie zaujímate, teraz máte skvelú príležitosť. Aplikáciu si jednoducho môžete stiahnuť z obchodu Play aj do svojho zariadenia a testovať novinky, ktoré Google pripravuje pre stabilnejšie verzie svojho prehliadaču.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Chrome Releases Blog via Android and Me

30.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+