MojAndroid

Trh s aplikáciami sa v posledných mesiacoch teší veľkej obľube a každodenne doň pribúda množstvo nových titulov – kvalitných, no nanešťastie i menej. O to viac nás pritom teší, ak sa k prvej kategórii radí titul od vývojárov zo Slovenska. Medzi ten môžeme bez problémov zaradiť vedeckú kalkulačku Calc and Graph, ktorá si za 3 roky existencie získala státisíce sŕdc používateľov po celom svete. V uplynulých dňoch ale prešla významnejšou aktualizáciou, poďme sa teda pozrieť, čo tento update prináša.

cag cag2

V prvom rade je to nový vzhľad aplikácie. Vývojári z BurnSoft si totiž uvedomujú, že musia ísť s dobou, pričom požiadavky používateľov sa za tri roky výrazne zmenili. Po novom tak pôsobí aplikácia prehľadnejším dojmom, môže za to zjednodušené prostredie i vhodne použíté farby, ktoré zbytočne nepútajú pozornosť a nepôsobia pri práci rušivo. Aktualizácia so sebou prináša tiež možnosť Miltitouch gést pri práci s grafmi, po novom si tak môžete ich tvorbu doslova užiť – a čo je hlavné, podstatne zjednodušiť. Vývojári sa tiež pozreli na výrazy, s ktorými doteraz používatelia neboli celkom stotožnení. Po novom tu preto nájdeme možnosť priblížiť si výraz, vyrezať ho, kopírovať a vložiť. Tieto možnosti pomôžu samotnému používateľovi rýchlejšie zadávať a mazať samotné výrazy, čo je nepochybne odbrou správou. V neposlednom rade prešla aplikácia aktualizáciou aj z dôvodu viacerých menších chýb, ktoré používatelia zaregistrovali. Tie by teraz mali byť odstránené a v bezproblémovom používaní Calc and Graph vám tak už nebude nič brániť.

cag3 cag4

Calc and Gpaph nie je obyčajnou kalkulačkou. Táto aplikácia by namala chýbať v smartfóne žiadneho študenta, ani používateľov, ktorí potrebujú často pracovať s číslami, výrazmi, funkciami, či grafmi. Okrem iného tu nájdeme možnosť rýchlo pracovať s číslami, no obsahuje tiež ucelený rad trigonometrických funkcií – teda sínus, kosínus, tangens, cotangent, secant, či cosecant. Nechýbajú ani inverzné a hyperbolické funkcie, právomoci, počítanie koreňov, čí logaritmov.

cag5 cag6

Ak vás aplikácia Calc and Graph zaujala, rozhodne si ju neváhajte stiahnuť. Vyjadríte tak podporu vývojárovi zo Slovenska, vo svojom Android zariadení tiež získate skvelého pomocníka do školy, na cestu, do práce, alebo na bežné výpočty kdekoľvek, kde si smartfón zoberiete. Odkaz na inštaláciu nájdete nižšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

14.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+