MojAndroid

V dnešnej dobe má smartfón už skutočne takmer každý. Platí to aj o malých deťoch. Často sa ale stáva, že deti využívajú smartfóny skôr na hranie a písanie si s kamarátmi a keď ich skutočne chcete zastihnúť, neodpovedajú na vaše telefonáty a často prichádzajú s najrôznejšími výhovorkami, prečo vám v danom momente nemohli zdvihnúť. Ak chcete deti presvedčiť, aby vám telefón zdvihli vždy, keď ich potrebujete, možno vám pomôže šikovná slovenská aplikácia BlockedPhone od vývojára Štefana Čižmára.

Aplikácia funguje na jednoduchom princípe, no musí byť nainštalovaná na telefóne vášho dieťaťa, resp. vášho zamestnanca, ktorý sa tiež často vyhýba vašim telefonátom. Po nainštalovaní aplikácie zadáte dve telefónne čísla, ktoré by mali byť pre majiteľa telefónu prioritné a na telefonáty ktorých by mal vždy odpovedať. Ak majiteľ zariadenia nezdvihne pri telefonáte z niektorého z týchto dvoch čísel, telefón sa zablokuje a nie je s ním možné nič robiť. Odblokovať je ho možné iba ak zavolá späť na to číslo, z ktorého neprial hovor. Všetky funkcie telefónu sa potom odblokujú asi po 10 sekundách hovoru. Samozrejme, aj so zablokovaným telefónom je možné zavolať na tiesňovú linku a nastaviť si môžete aj bezpečnostné heslo, ktoré môžete použiť v prípade, že aplikácia zlyhá a ani po uskutočnení odblokovacieho hovoru sa telefón neodblokuje.

blockedphone-1 blockedphone-2

Ide tak o zaujímavú pomôcku, ktorá môže naučiť deti, aby vždy dvíhali svojim rodičom. Aplikácia je v obchode Play k dispozícii zadarmo počas prvých siedmych dní používania, kedy sa môžete rozhodnúť, či má pre vás cenu, alebo nie. Následne je nutné zakúpiť si plnú verziu aplikácie za 5,99 EUR.

19.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+