MojAndroid

Máte radi komixy? Alebo len chcete tvoriť svoje vlastné obrázky s nádychom humoru? Siahnite po Bitstrips! Ide o bezplatnú aplikáciu, prostredníctvom ktorej môžete zdieľať svoje nálady, pocity alebo činnosti so svojimi známymi.

Ako prvé je nutné sa prihlásiť, čo je v súčasnosti možné len prostredníctvom Facebooku. Ak teda účet na tejto sociálnej sieti nevlastníte alebo jednoducho túto možnosť použiť nechcete, neostáva iné, ako počkať na ďalšie možnosti prihlásenia, ktoré sú zatiaľ v štádiu prípravy. O ich sprístupnení sa však môžete nechať informovať prostredníctvom mailu.

Bitstrips 1

Pokiaľ s použitím svojho facebookového účtu problém nemáte, môžete sa vrhnúť na tvorbu vlastného avataru. Po voľbe pohlavia sa vám zobrazí naozaj veľká škála možností, prispôsobiť si môžete farbu pokožky, typ tváre, dĺžku vlasov, veľkosť nosa … , dokonca nechýbajú možnosti ako napríklad detaily tváre v podobe vrások a podobne. Samozrejme aj to, čo máte na sebe, si volíte z ponúkaných možností, či už máte záľubu v klobúkoch alebo ste nositeľom okuliarov.

Po potvrdení môžete samozrejme svoj avatar kedykoľvek editovať, stačí kliknúť na prostrednú ikonku v spodnej lište. V tejto sekcii máte možnosť zmeniť aj svoju „profilovku“, kde máte na výber tiež pomerne dosť rôznych, často vtipných, obrázkov. V nastaveniach (ikonka ozubeného kolieska) zase môžete upraviť svoje notifikácie, odhlásiť sa atď.

Bitstrips 2

Keď už ste so svojou podobizňou spokojní, môžete sa vrhnúť na ostatné funkcie, ktoré appka ponúka. Nechýba pridanie priateľov v hornej časti obrazovky kliknutím na krížik, ktorých vám automaticky vyhľadá podľa vášho friend listu na FB. Ale čo je najpodstatnejšie, konečne môžete začať s tvorením a publikovaním svojich príspevkov.

Bitstrips 3

Na domovskej obrazovke vám aplikácia ponúka rôzne vybrané situácie, ak však chcete niečo iné, stačí kliknúť na druhú ikonku (papier s ceruzkou) a vybrať z menu jednu z možností vzhľadom na to, či chcete vytvoriť akýsi vlastný status, obrázok s priateľom alebo niektorému z nich zablahoželať. V posledných dvoch možnostiach vyberáte konkrétneho priateľa kliknutím na avatar, v prvej figurujete len vy. Opäť sa vám automaticky zobrazia najčastejšie používané nálady alebo činnosti, pričom každá z nich pod sebou ukrýva množstvo konkrétnejších situácií. Samozrejme nie ste obmedzení len na predvolené možnosti, nič vám nebráni vyhľadávať podľa svojho gusta, aj keď nie vždy musí byť toto hľadanie úspešné :-)

Bitstrips 4

Keď nájdete vhodný obrázok, ktorý chcete použiť, kliknutím na „Share“ ho ešte stále môžete editovať. Zelená ikonka v pravom hornom rohu obrázku vám umožní zmeniť výraz tváre podľa nálady, kliknutím na text môžete ten predvolený vymazať a napísať vlastný, ikonka zdieľania zase dovoľuje podeliť sa s priateľmi napríklad aj prostredníctvom mailu alebo instagramu (závisí od toho, aké aplikácie máte nainštalované) a taktiež zdieľanie aj na Facebooku nie je nutnosťou – záleží len na vás, či toto miesto necháte zaškrtnuté alebo nie.

Bitstrips 5

Dostávame sa k poslednej nespomenutej ikonke (kniha), kde vidíte, čo na Bitstrips zdieľajú vaši priatelia alebo to vyselektujete len na vaše vlastné príspevky.

Ja appku hodnotím ako pozitívne oživenie klasických FB nálad a statusov, a aj keď vám síce život neuľahčí, stále vás môže zabaviť :-) Nutná je však aspoň základná znalosť angličtiny.

Už mi neostáva iné, ako vám všetkým (a samozrejme aj celej redakcii) popriať krásne prežitého Silvestra a šťastný (nielen Nový ale celý) rok 2014! 

Viac o mne nájdete na http://members.mensa.sk/1862

31.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+