MojAndroid

Niet pochýb o tom, že jedným z najväčších problémov našich smartfónov je slabá výdrž batérie na jedno nabitie. Väčšina dnešných vlajkových lodí vydrží na jedno nabitie celý deň, no pri veľkej záťaži iba máloktorý smartfón vydrží fungovať dva celé dni. V skutočnosti je už táto hodnota pre väčšinu užívateľov nedosiahnuteľná a ak aj niektoré smartfóny takto dlho vydržia, väčšinou sa užívatelia musia uskromniť so striedmejším používaním či vypínaním niektorých funkcií. S týmito problémami pomáhajú aj rôzne aplikácie a patrí medzi ne aj Battery Utility.

Aplikácia je súborom nástrojov a pomôcok pre sledovanie batérie a následné úpravy, ktoré by mali pomôcť predĺžiť životnosť na jedno nabitie. Takýchto aplikácií je v obchode Play niekoľko, no Battery Utility ponúka naozaj veľké množstvo užitočných nástrojov, ktoré navyše ponúkajú veľmi detailné informácie o vašej batérii. Z toho vyplýva aj to, že aplikácia je skôr určená pre pokročilých užívateľov, ktorí majú záujem reálne predĺžiť výdrž batérie a prispôsobiť nastavenia vlastným predstavám.

battery-utility-1 battery-utility-2 battery-utility-3

Aplikácia ponúka niekoľko pohľadov na to, ako ste používali svoje zariadenie a čo spôsobilo najväčšiu záťaž na batériu. Pomocou toho potom môžete vybrať niektoré kroky, ktoré v budúcnosti zabránia zbytočnému vybíjaniu batérie. Aplikácia ponúka zaujímavý režim šetrenia batérie s pokročilými nastaveniami. Priamo v aplikácií ale máte možnosť spravovať povolenia jednotlivých aplikácií a zakázať napríklad pripojenie k dátam na pozadí. Samozrejme, k niektorým z týchto funkcií je potrebné, aby ste vo svojom zariadení mali ROOT oprávnenia, no pre iné funkcie to podmienka nie je.

battery-utility-4 battery-utility-5 battery-utility-6

Aplikácia je v obchode Play zadarmo, no nájdeme aj platenú Pro verziu. Tá stojí 2,37 € a ponúka ďalšie pokročilé nástroje na správu procesoru, herného výkonu či vnútornej pamäte. Aplikácia tiež ukazuje detailné informácie o tom, ako nabíjate svoje zariadenie a aké je jeho správanie v konkrétnych situáciach v závislosti od toho, kedy a ako dlho ste ho nabíjali. Aj tieto informácie vám potom môžu pomôcť lepšie pochopiť správanie vášho zariadenia a uskutočniť potrebné opatrenia k predĺženiu výdrže batérie. Viac informácií o aplikácií nájdete na oficiálnej stránke alebo v príslušnej téme fóra XDA.

Zdroj: XDA

13.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+