MojAndroid

Spoločnosť Avast patrí medzi popredných výrobcov softvérových nástrojov pre počítače, ale aj pre mobilné zariadenia. Ich mobilný antivírový softvér patrí medzi tie najpopulárnejšie a veľkej obľube sa tešia aj mnohé ďalšie aplikácie, ktoré má na starosti práve táto spoločnosť. Svoje portfólio mobilných titulov teraz rozšíril Avast o ďalšie dva užitočné nástroje – aplikácie Avast GrimeFighter a Avast Battery Saver. Obe dopĺňajú už existujúce pomôcky, ktoré Avast ponúka v obchode Play a užívateľom ponúka ďalšie možnosti, ktoré dokážu zlepšiť užívateľský zážitok.

Aplikácia GrimeFighter je obdobou mnohých nástrojov určených na čistenie zariadenia, ktorých je v obchode Play veľké množstvo. Umožňuje ukončiť aktuálne procesy, vymazať nepotrebné dáta, identifikovať najväčšie súbory v pamäti zariadenia, prehliadať všetky súbory v zariadení a mnohé ďalšie funkcie. Jej hlavným zmyslom je očistiť vaše zariadenie od všetkých nepotrebných súborov a aplikácií, ktoré zaberajú miesto v pamäti a v horšom prípade aj spomaľujú celý systém. Tieto funkcie zvláda nová aplikácia od Avastu veľmi dobre, aj keď svojimi možnosťami nijako extra nevytŕča z radu.

avast-1 avast-2 avast-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Druhou predstavenou aplikáciou je titul Avast Battery Saver, ktorého názov hovorí za všetko. Ani v tomto prípade nejde o extrémne výnimočnú aplikáciu, no napriek tomu ponúka tento titul niektoré funkcie a možnosti, ktoré mnohí užívatelia ocenia. Veľmi užitočnou funkciou aplikácie je možnosť vytvárania si vlastných profilov, vrámci ktorých môžete nastaviť mnohé funkcie a možnosti tak, aby bola dosiahnutá čo najnižšia spotreba energie. V praxi to môže znamenať napríklad pripájanie sa k internetu v pravidelných intervaloch pre skontrolovanie nových upozornení, či vypínanie siete Wi-Fi na miestach, kde nie je žiadne známe pripojenie. Tieto a mnohé ďalšie funkcie môžete skúsiť vďaka novým aplikáciám od Avastu, ktoré sú v obchode Play dostupné úplne zadarmo.

avast-battery-saver-1 avast-battery-saver-2 avast-battery-saver-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Community

19.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+