MojAndroid

Mobilné zariadenia využívame na veľkú škálu činností, či už je to telefonovanie, písanie na sociálnych sieťach, hranie hier, čítanie správ alebo taktiež ako budík pri rannom vstávaní do práce či školy. Samotný systém Android má samozrejme vstavaný budík, no vývojári si uvedomujú veľký potenciál aplikácií tohto druhu a prinášajú svoje vlastné riešenia. K nim patria aj študenti Dominik MičutaMarek Richter, ktorí sa popri škole venujú vývoju mobilných aplikácií pre Android. Nedávno zverejnili v obchode Google Play novú aplikáciu budíka Alarm Revolution, ktorú opisujú ako “revolučný systém budenia s pred budíkmi“. Teda namiesto vytvorenia viacerých rovnakých budíkov s posunutým časom sa vytvorí jediný budík s požadovaným počtom pred budíkov.

Alarm Revolution slovenska Android aplikacia Alarm Revolution slovenska Android aplikacia Alarm Revolution slovenska Android aplikacia

Ako už bolo spomenuté, aplikácia prináša systém pred budíkov. Používateľ pri nastavení nového budíka začne časom, kedy už potrebuje naozaj vstať z postele. Potom zvolí počet pred budíkov, ktoré sa aktivujú napríklad 15, 10 a 5 minút pred hlavným budíkom. Dostupný je aj hlasový sprievod “Voice alarm”, ktorý sa aktivuje spolu s predbudíkom a hlási koľko minút ostáva do zvoleného času. Môžete si dokonca aj zmeniť text, ktorý je prerozprávaný. Ďalším krokom je nastavenie zvonenia, kde je možné zvoliť z hudby uloženej v zariadení alebo nastaviť celý playlist, ak vás nebaví počúvať každé ráno tú istú skladbu. Pri piesni si dokonca môžete zvoliť aj začiatočný čas, ak má skladba napríklad nudný začiatok. Inou zaujímavosťou tohto slovenského budíka je plnenie úlohy (matematický problém, nájdenie slnka alebo zatrasenie zariadenia) pre jeho deaktiváciu. Takto má používateľ sťaženú úlohu, ak budete lenivý vstať.

  Alarm Revolution slovenska Android aplikacia Alarm Revolution slovenska Android aplikacia Alarm Revolution slovenska Android aplikacia

Alarm Revolution ponúka naozaj skvelé a pokročilé funkcie, ktoré možno aj vy očakávate od budíka v smartfóne. Ak využívate ako budík váš Android tablet, aplikácia prichádza aj s optimalizovaným používateľským prostredím pre veľké obrazovky. Alarm Revolution odporúčame všetkým používateľom Androidu, ktorí uvítajú väčšiu funkcionalitu svojho budíka a zároveň chcú podporiť aj mladých slovenských developerov. Aplikáciu si stiahnete zadarmo v obchode Google Play prostredníctvom nášho widgetu nižšie. Verzia zadarmo obsahuje reklamu, pričom dostupná je aj Pro verzia za 1,99 €, ktorá reklamy odstraňuje.

Náš tip
Slovenská Android aplikácia: Jednoduché binárne hodinky

Verzia: 1.0.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.7
Aktuálna cena: Zdarma

18.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+