MojAndroid

V Google Play sa nachádzalo 206 aplikácií, ktoré obsahovali adware s názvom SimBad. Tieto aplikácie boli nainštalované až 150 miliónov krát.  Dokázali prehrávať reklamu na pozadí, dokonca aj vtedy, ak neboli vôbec otvorené. Z Obchodu Play už boli samozrejme odstránené.

Útočníci vedeli pomocou týchto aplikácií prinútiť prehliadače v smartfónoch, aby otvorili konkrétne stránky. Aby to nebolo také jednoduché, aplikácie sa nezobrazovali medzi ostatnými, čo spôsobovalo problémy s ich odinštalovaním.

Názov SimBad dostal tento adware hlavne kvôli tomu, že väčšina z týchto titulov boli simulátory. Najsťahovanejšou hrou bol Snow Heavy Excavator Simulator, ktorá dosiahla 10 miliónov stiahnutí. Aj napriek tomu, že Google tieto aplikácie z Google Play odstránil, môžu vám stále spôsobovať vrásky na čele.  Celý zoznam dotknutých aplikácií si môžete pozrieť tu.

Náš tip
Tieto aplikácie sú adwarom. Čo najskôr si ich odinštalujte

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+