MojAndroid

V súčasnosti by si mnohí užívatelia mohli myslieť, že vývojári už nemajú k dispozícii žiadne novinky, ktorými by obohatili svoje alternatívne launchery. Existujú také, ktoré preferujú minimalistický štýl a ponúkajú iba základné funkcie a rýchlu odozvu. Potom sú tu také, ktoré ponúkajú množstvo funkcií a nastavení, aby si každý mohol nájsť takú konfiguráciu, ktorá mu vyhovuje. Dnes už tu máme aj množstvo launcherov, ktoré sa učia vaše zvyky a snažia sa ponúknuť vždy iba tie aplikácie, ktoré v danej situácii potrbujete. Vždy je preto potešením objaviť launcher, ktorý je napriek obrovskej konkurencii jedinečný, a to je prípad aplikácie ZERO.

Launcher ZERO môžeme pokojne označiť za minimalistický. Prostredie pripomína nadstavbu MIUI v smartfónoch Xiaomi, kde neexistuje menu s aplikáciami a všetky nainštalované tituly máte k dispozícii na domovských obrazovkách v podobe ikon. Zaujímavosťou je aj to, že do launcheru môžete pridať (zrejme) neobmedzené množstvo domovských obrazoviek. My sme ich v našom teste pridali 90 a stále bola možnosť pridať ďalšie. Najväčšou prednosťou launcheru ZERO je ale fakt, že aplikácia má veľkosť iba 1 MB a podľa vývojárov ponúka odozvu iba 0,2 sekundy. Tento údaj v praxi zrejme nebudete vedieť zmerať, no môžeme potvrdiť, že launcher je naozaj veľmi responzívny a rýchly.

zero-1 zero-2 zero-3

Hoci ZERO slúži ako jednoduchá a funkčná náhrada za niektoré nadstavby výrobcov, ktoré ponúkajú zbytočné množstvo funkcií, aj ZERO ponúka rôzne zaujímavé nastavenia a možnosti. Veľmi užitočný je panel s rýchlym spustením, ktorý sa automaticky objaví v notifikačnej lište. Nemáme pritom na mysli klasický panel, ktorý na väčšine smartfónov zobrazíte potiahnutím dvoch prstov z hornej časti obrazovky, ale samostatnú malú lištu určenú na prepínanie niektorých nastavení smartfónu. Napriek malej veľkosti obsahuje launcher zabudovaný nástroj na mazanie zbytočností z pamäte RAM, ktorý spustíte jednoduchým widgetom na domovskej obrazovke.

zero-4 zero-5 zero-6

Ďalšou veľkou výhodou je aj možnosť aplikovania zaujímavých tém, ktoré sú navyše k dispozícii zadarmo. Na výber ich je niekoľko desiatok, pričom každý deň máte k dispozícii niekoľko kľúčov, pomocou ktorých môžete odomknúť jednotlivé témy. Tieto potom zmenia pozadie, ikony a celkový vzhľad prostredia. Zmeniť si môžete aj efekt prechodu medzi jednotlivými domovskými obrazovkami, aj keď v tomto prípade máte na výber iba tri možnosti. Spolu s témami máte ale na výber aj množstvo pekných pozadí, ktorými môžete dotvoriť prostredie vášho smartfónu podľa vlastných predstáv. Jednotlivé témy si tiež môžete prispôsobiť pomocou aplikovania vlastného balíčka ikon.

Vývojári sa zaviazali, že témy v obchode budú aj naďalej k dispozícii zadarmo. Skutočne neobsahuje launcher ZERO žiadne nákupy v aplikácii, čo je pomerne veľká rarita. Užívateľov tiež poteší, že aplikácia je už teraz preložená aj do slovenčiny. Launcher ZERO ponúka naozaj rýchle a svieže prostredie a vyskúšať si ho môžete aj pomocou nášho widgetu nižšie.

Verzia: 3.72.1
Aktuálna cena: Zdarma

30.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+