MojAndroid

Niektoré ženy si uvedomujú riziká hormonálnej antikoncepcie, a preto hľadajú rôzne iné metódy “ochrany”. Táto veta veľmi nevyzerá, že by patrila na technologický portál, však? Ide však o úvod k článku o prvej európskej certifikovanej aplikácii Natural Cycles, ktorá pomáha ženám lepšie spoznať svoje telo.

Aplikácia podporená klinickým výskumom teda učí ženy, ako funguje ich cyklus a informuje ich o tom, v ktoré dni sú plodné a v ktoré nie a predikuje risk otehotnenia. Ako? Veľmi jednoducho. Používateľke je za poplatok doručený teplomer, ktorým si meria svoju bazálnu teplotu a aplikácia je na základe tohto údaju schopná predikcie (skenuje telesnú teplotu počas menštruačného cyklu, aby upozornila ženy, keď je bezpečné mať nechránený sex) . Označí deň v kalendári na zeleno, ak používateľka v daný deň nie je plodná. Keď je deň označený na červeno, mala by zvážiť použitie aj inej ochrany.

Spôsobila vraj 37 nechcených tehotenstiev

Aplikácia, ktorú používa už takmer 500 000 žien sa dostala pod paľbu po tom, ako údajne spôsobila 37 nechcených tehotenstiev.

V Švédskej nemocnici v Södersjukhuset prebieha od septembra 2017 štúdia o potratoch a nechcených tehotenstvách. Štúdie sa zúčastnilo cez 600 žien, ktoré prišli na potrat a 37 z nich uviedlo, že používali aplikáciu Natural Cycles a ich tehotenstvo nebolo plánované. Nemocnica teda zažalovala aplikáciu švédskej agentúre pre zdravotnícke produkty.

Zástupcovia aplikácie vo svojom vyhlásení uviedli:

Žiadna antikoncepcia nie je stopercentná. Ak máme 37 nechcených tehotenstiev z 668 uvedených v tejto štúdii, robí to 5.5%. Toto číslo je porovnateľné s rizikom pri používaní iných typov antikoncepcie.

Aplikácia je však stále populárna. Po tom, ako získala certifikát od nemeckého ministerstva zdravotníctva, jej nárast používateliek enormne vzrástol a získala finančné prostriedky vo výške takmer 30 miliónov dolárov.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: engadget.com

16.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+