MojAndroid

Novákovci sa už vrátili z dovolenky. Počas nej museli najskôr navštíviť lekára kvôli nezbednému Filipkovi a po ceste domov ochorela aj malá Emka. Hoci vo väčšine prípadov sa manželka Natália hnevá na Adama kvôli tomu, že ustavične robí niečo s telefónom, teraz mu to z časti odpustila. Práve jeho dôslednosť a príprava znamenali, že vďaka mobilnej aplikácii Dôvera zvládli všetky problémy v priebehu niekoľkých minút. To ešte Natália ani netušila, čo sa stane po návrate z dovolenky.

Šťastie v nešťastí

Po niekoľkých dňoch oddychu sa všetko začalo vracať do starých koľají, čo znamenalo, že Adam trávil doma menej času. Kvôli svojmu podnikaniu často cestuje, neraz aj cez celé Slovensko či dokonca do zahraničia. Väčšinu času k tomu využíva svoje auto a hoci je skúsený šofér, ani on nedokáže predvídať všetko.

Stalo sa nešťastie a Adam sa stal obeťou dopravnej nehody. Na poslednú chvíľu sa vyhol autu, ktoré sa z ničoho nič objavilo v protismere, no musel strhnúť volant a s autom sa ocitol v priekope. Záchranári boli na mieste do niekoľkých minút, no Adam sa necítil dobre, bol celý dobitý a na hlavne mal tržnú ranu..

Pomôžte záchranárom aj vy

Adama preniesli do sanitky, no ešte pred tým záchranári pomocou tabletu zistili, že Adam sa na podobné situácie našťastie pripravil a vyplnil SOS Kartu v aplikácii Dôvera. Vďaka tomu záchranári vedeli, akú má krvnú skupinu, na ktoré lieky je alergický a mali aj jeho kontakt v núdzi –  telefónne číslo Natálie. Záchranka prišla na miesto aj s tabletom, v ktorom si mohli zistiť záznamy o Adamovej  zdravotnej starostlivosti. Umožňuje to služba Bezpečné lieky 112 od Dôvery ušitá na mieru záchranárom. Prehľad o jeho liekoch, lekároch a podobne im poskytuje množstvo užitočných informácií.  

Vyplnenie SOS Karty v aplikácii Dôvera vám zaberie iba niekoľko minút, no môže vám to zachrániť život. Záchranári ročne zachraňujú 100-tisíc pacientov poisťovne Dôvera a priamo v teréne môžu rýchlo zistiť dôležité informácie o pacientoch aj v prípade, že tí sú v bezvedomí alebo nie sú schopní odpovedať na otázky záchranárov.

Vyplňte si preto SOS Kartu aj vy a pomôžte záchranárom v prípade, že sa dostanete do úzkych. SOS Kartu si môžete vyplniť aj v mobilnej aplikácii Dôvera, ktorú si môžete stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie.

Verzia: 5.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

18.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+