MojAndroid

Ak ste často používatelia WiFi pripojenia vo vašom smartfóne, určite je dobré, keď máte istotu, že vás nikto prostredníctvom domácej alebo verejnej siete nenapadne tak, že ohrozí vaše dáta a údaje.

Útočníci využívajú na tento účel rôzne aplikácie, napríklad ANTI alebo FaceNiff priamo v mobilnom zariadení, alebo jednoducho môžu napadnúť váš smartfón prostredníctvom WiFi pripojenia a klasického počítača. Útočník tak môže vykonať útok, pri ktorom zaznamená vaše údaje, heslá alebo stránky, ktoré ste navštívili. Na ochranu existuje len niekoľko málo aplikácií a jednou z nich je aj aplikácia pre Android zariadenia od vývojára Gurke pod názvom WiFi Protector.

Vývojár Gurke sľubuje, že vás ochráni pred všetkými bežnými útokmi ako Address Resolution Protocol (ARP) súvisiacimi s útokmi na siete Wi-Fi, ako napríklad Denial of Service (DoS) a Man in the Middle( MITM).

Aplikácia je jednoduchá a stav ochrany oznamuje po aktualizácii ikona v stavovom riadku. Nastavenia by mali zvládnuť aj začiatočníci. Pokročilé nastavenia dovoľujú vypnúť počas útoku WiFi a môžete byť tak voči útokom imúnny. Vyžaduje si to však root zariadenia.

„Wifi Protector je 100% tichý a pasívny vo vnútri siete, čo znamená, že nevytvára žiadny hluk ani nie je zistiteľný prípadnými útočníkmi,“ tvrdí vývojár.

Ak sieť zasiahol útok, ikona aplikácie WiFi Protector ostane červená a môže vás upozorniť vibrovaním a zvukovým signálom. Ak nechcete stále sledovať, či sa práve na vaše zariadenie neodohráva útok, stačí navoliť vypnutie WiFi pripojenia v čase útoku.

Aplikácia WiFi protector je teraz dostupná v Google Play Store a je j cena je 2,89 €.

Zdroj, foto: Google Play Store, aplikácia WiFi Protector

29.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+