MojAndroid

Aplikácia sa volá “Remove China Apps”, teda Odstránenie čínskych aplikácií a bola spustená 17. mája. U nás nie je dostupná a jej funkcionalita je aj tak obmedzená len na čínske aplikácie, ktoré ste si stiahli. Táto “aplikácia proti Číne” je dôsledkom politických konfliktov medzi Indiou a Čínou.

Aplikácia proti Číne naberá na obrátkach s rastúcim politickým konfliktom

Politické vzťahy medzi Indiou a Čínou sú napäté z dôvodu pohraničných konfliktov. Tie vedú k stúpajúcemu odboju proti Číne na strane Indov. Palivo do rozbúreného ohňa prilial aj reformátor Sonam Wangchuk, keď apeloval na Indov, aby nekupovali čínske zariadenia. Taktiež ich vyzval, aby prestali nepriamo financovať vojenské šikanovanie v Ladakhu a v Južnom čínskom mori. Reformátor si myslí, že by Indovia mohli ochromiť Čínu tým, že by prestali nakupovať ich hardvér a softvér, píše 91 mobiles.

Aplikácia proti Číne
Aplikácia vás zbaví čínskych aplikácií.

Aj z toho dôvodu vyšla spomínaná aplikácia proti Číne, ktorá slúži na odstránenie čínskych aplikácií. V Indii za dva týždne získala viac než 1 milión stiahnutí a dostala sa na 2. miesto v rebríčku najsťahovanejších aplikácii Obchodu Play v Indii. Aplikácia je zadarmo a slúži len na detekciu a odinštalovanie aplikácii, ktoré majú čínskych vývojárov. Je momentálne dostupná len pre Android a má len 3,5 MB. Neobsahuje prakticky žiadnu inú funkciu, len jednoduché tlačidlo na skenovanie aplikácií a následne na odinštalovanie, potom čo jej udelíte povolenie.

Aplikácia však nedokáže odstrániť čínsky bloatware – teda zbytočné aplikácie, ktoré prakticky nikdy nepoužijete a prišli vám nanútené v smartfóne. Vývojári však tvrdia, že túto možnosť pridajú v budúcich aktualizáciách. Pripomínam, že u nás nie je dostupná a zrejme ani nebude, nakoľko jej poslanie je zamerané len na Indov.

AKTUALIZÁCIA: Aplikáciu Google odstránil z Obchodu Play

Google odstránil túto aplikáciu pre porušenie pravidla Klamlivého správania, ktoré hovorí o tom, že žiadna aplikácia nemôže zavádzať používateľa. Patrí tam však aj podporovanie používateľa k odstráneniu aplikácií tretích strán. To posledné bolo zrejme prípadom tejto krátkodobo úspešnej aplikácie. Indovia si ju zrejme stiahnu z iných zdrojov, nakoľko sa jej vývojári určite nevzdajú len tak ľahko. Aplikácia mala v čase odstránenia z Obchodu Play vyše 5 miliónov stiahnutí.

Umelci a politici toto hnutie odstraňovania aplikácii plne podporujú, zatiaľ čo Číňania im odkazujú, že je to smiešne čo robia a mali by “zahodiť mobily”. Referujú k tomu, že čínske značky sú najpredávanejšími zariadeniami v Indii.

Náš tip
Aplikácie, ktoré vám pomôžu zlepšiť spánok

3.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • KalichVydra

  Pixovina

 • Slovan – pohan

  A čo takto aplikácia, ktorá vymaže americké appky? To by som bral hneď!

 • František

  JA BY SOM CHCEL APLIKÁCIU, KTORÁ BY ODSTRÁNILA VŠETOK AMERICKÝ BORDEL Z MOJHO SMARTFÓNU. AKO NAPRÍKLAD PREDINŠTALOVANÝ FAKEBOOK, MICROSOFT APLIKÁCIE, A PO NOVOM FIRMWARE OD GOOGLU A APPLE NA SLEDOVANIE, SKRYTÉ VEĽMI VÝHODNE ZA COVID-19.
  ALE TAKÝ NEEXISTUJE, VŠAK? LEBO SME Z AMERICKEJ RITI EŠTE NEVYLIEZLI.

+