MojAndroid

Spoločnosť Google má vo svojom balíčku okrem populárnych aplikácií, ku ktorým patrí YouTube alebo internetový prehliadač Google Chrome aj riešenie pre oveľa triviálnejšie úkony. Google Správy dopĺňa aplikácia Telefón, ktorá dostáva v týchto dňoch aktualizáciu.

Aplikácia Telefón

Každý z nás pozná otravné rozhovory s marketérmi rôznych spoločností. Takýto hovor väčšinou nikdy neprichádza vo vhodnú chvíľu, niekedy môže pokaziť celý deň. Riešenie môže predstavovať práve nová aktualizácia aplikácie Telefón z dielne Google.

O novinkách, ktoré aktualizácia prinesie informoval kalifornský gigant na stránkach svojej podpory. Zmeny by sa mali byť prítomné už v prvej vlne podporovaných zariadení (Android 6.0 Marshmallow a vyššie). K najvýraznejším zmenám v aplikácii pre hovory patrí jednoznačne možnosť nastavenia automatické filtra pre spam hovory. Podobné riešenie poznáme aj z aplikácií tretích, no ak bude v tomto prípade hovor identifikovaný ako spam, používateľ nedostane notifikáciu o zmeškaní hovoru. Všetky hovory budú presmerované do odkazovej schránky.

Náš tip
Google Pay teraz zobrazí aj letenky či lístky na koncert

Presný algoritmus a kritériá, podľa ktorých bude Google identifikovať nežiaduce hovory spoločnosť neuviedla. V každom prípade však aplikácia potrebuje informácie o vašich hovoroch. Pomerne ľahko sa však môže stať, že aplikácia odfiltruje hovor, ktorý ste prvotne prijať chceli. Spoľahlivosť a účelnosť novej funkcie teda preverí až čas.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
15.7.2018
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+