MojAndroid

Nová verzia aplikácie Tatra banka 3.4 prináša niekoľko novieniek. Nové funkcie potešia hlavne živnostníkov, aplikácia umožňuje otvoriť si Živnostenský účet priamo v mobile. Aj chatbot Adam sa naučil nové veci a vie poskytnúť klientom nové služby, ktoré ušetria ich čas.

Ako si vytvoriť Živnostenský účet v mobile

Celý proces otvorenia Živnostenského účtu je možné realizovať bez návštevy pobočky prostredníctvom mobilnej aplikácie Tatra banka. Živnostenský účet si takto môžu otvoriť súčasní klienti banky ako aj všetci neklienti.

Ako to funguje:
1. Živnostník si stiahne aplikáciu Tatra banka a zvolí voľbu „Nie som klient“.
2. Zadá základné údaje.
3. Overí svoje telefónne číslo.
4. Vytvorí si PIN do aplikácie.
5. Naskenuje svoj občiansky preukaz a nasníma svoju tvár – banka obratom overí platnosť dokladu a totožnosť voči databáze Ministerstva vnútra SR.
6. Zadá IČO a ďalšie vybrané údaje o svojom podnikaní.
7. Zadá heslo a e-mail k výpisom, kontaktné údaje pre doručenie debetnej karty.
8. Potvrdí zmluvnú dokumentáciu.

Klient, ktorý už má súkromný účet v Tatra banke, si v aplikácii vyberie v Zozname účtov voľbu „Nový účet“. Následne postupuje podľa bodov 6-8.

Živnostník nečaká na schválenie v žiadnom poradovníku, účet má aktívny okamžite. Môže naň ihneď prijať peniaze. Po tom, čo banke doručí aj doklad preukazujúci podnikanie, môže realizovať prevody do 3 000 € za deň, vyberať z bankomatu mobilom do 500 € za deň a využívať množstvo ďalších funkcionalít mobilného bankovníctva.

Kuriérom alebo v pobočke dostane klient Kartu a čítačku, heslo do Internet bankingu a jedinú papierovú zmluvu o elektronickej komunikácii. 

Chatbot Adam je múdrejší

Chatbot Adam oslávil prvé narodeniny a naučil sa aj nové rady. Ako napríklad vytvoriť a zmeniť b-mail ku kreditnej karte, ako zobraziť PIN ku platobnej karte, ako si aktualizovať osobné údaje klienta a zobraziť a zmeniť korešpondenčnú adresu pre doručenie platobnej karty.

Aplikácia vie reset hesla

Najnovší update aplikácie Tatra banka prináša aj možnosť resetu hesla pri aktivácii aplikácie cez voľbu „Zabudol som heslo“. Pribudlo aj zobrazenie splátkových úverov BusinessÚver Expres a BusinessÚver Hypo.

19.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+