MojAndroid

Víťazná priečka kategórie Spravodajské aplikácie v ankete 4ka Android Code 2016 patrila tento rok aplikácii SME.sk. My sme pri tejto príležitosti vyspovedali Dávida Tvrdoňa, ktorý sa aktuálne stará o jej chod a prezradil nám, čo aplikácia ponúka a kde bude smerovať jej ďalší vývoj. Prečítajte si celý rozhovor.

Ahoj Dávid. Môžeš sa nám predstaviť a povedať, v akom spojení si s aplikáciou SME.sk?

Oficiálny názov mojej pozície je produktový manažér, čo vlastne znamená, že okrem iných vecí zodpovedám aj za mobilnú aplikáciu SME.sk. Konkrétne zato ako vyzerá, či je používateľsky ľahko prístupná, či tam funguje všetko ako má a najmä, aby uľahčovala prístup k obsahu denníka SME. Okrem toho koordinujem samotný vývoj aplikácie prostredníctvom externej firmy GFXpulse a nášho interného tímu.

Aplikácia SME.sk ponúka naozaj pekný dizajn, ako dlho trval jej vývoj?

Ďakujeme za pochvalu, hoci my už ho vnímame ako starší a po sérií drobných úprav chystáme tento rok jeho výraznejšiu zmenu. Samotný vývoj je kontinuálny, nedá sa povedať presne ako dlho to trvalo. Viem povedať, ako dlho riešime novú verziu a to sú mesiace diskusií, skúšania rôznych nápadov, a potom implementácie.

Vieš nám povedať, koľko ľudí ju mesačne aktívne využíva a koľko ľudí si ju doteraz stiahlo?

Presné čísla nepoviem, iba toľko, že počet denných používateľov sa hýbe v desiatkach tisíc. Čo sa týka celkového počtu stiahnutí, tam si k tomu číslu môžete prirátať ďalšiu nulu.

Pripravujete v aplikácii nejaké novinky? Na čo sa môžu používatelia tešiť v najbližšej dobe?

Snažíme sa počúvať používateľov aplikácie a podľa toho prinášať novinky, minulý rok takto pribudol nočný režim alebo notifikačné centrum, ktoré zhromažďuje všetky dôležité správy. Tento rok chystáme konečne pridať vyhľadávanie aj ukladanie článkov na neskoršie čítanie. To sú opäť požiadavky, ktoré nám chodia ako podnety na vylepšenie aplikácie.

V čom je vaša aplikácia odlišná v porovnaní s konkurenciou?

Najviac určite obsahom. U nás nájdete na jednom mieste všetky správy, komentáre, publicistiku, víkendové čítanie (obsah z Plus), ale aj zábavné čítanie (Fičí.sk) či inšpiratívne príbehy z magazínu Profit.

Väčšina článkov v aplikácii je dostupná len pre predplatiteľov. Neplánujete vytvoriť špeciálne predplatné len pre používateľov mobilnej appky?

Takto by som to nenazval – všetky články sú prístupné všetkým používateľom a niektoré patria do prémiového obsahu. Teda používateľ musí mať predplatné, aby ich mohol dočítať. Najmä aktuálne spravodajstvo je väčšinou vo forme voľne prístupných článkov.

Plánujete v budúcnosti viac prepojiť aplikáciu s webom? Ak áno, akou formou?

Toto je skvelá otázka, lebo na toto sa chceme sústrediť. Vieme totiž, že naši používatelia striedajú zariadenia a chceme dosiahnuť, aby mali možnosť si na počítači prečítať článok, ktorý si na mobile uložili na neskoršie prečítanie, prípadne naopak. Verím, že sa nám to tento rok podarí.

Pre aké platformy je váš titul dostupný?

SME.sk si môžete stiahnuť v Google Play a väčšina našich čitateľov sú používatelia Androidov. Samozrejme, SME.sk je aj v Apple Store a aplikácia je dostupná aj pre Windows Phone (aktuálne aplikáciu nie je možné stiahnuť na Windows Phone zariadeniach).

Verzia: 3.1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.1.1
Aktuálna cena: Zdarma

Aplikácia Sme.sk vyhrala 1. miesto v kategórii Spravodajské aplikácie v ankete 4ka Android Code 2016

9.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+